На Коломийщині відбувся обласний фестиваль ім. Квітки Цісик, приурочений 65-річчю легендарної співачки. ФОТО

8 вересня у Лісках на Циганському Горбі відбувся ХІ обласний літературно-мистецький фестиваль імені Квітки Цісик, присвячений 65-й річниці від дня народження співачки.

Квітка Цісик – американська естрадна співачка українського походження, чиї предки по батьковій лінії  походять з Лісок: тут на старому цвинтарі похована її бабуся Марія Цісик;  рідні “вуйки” (дядьки) були діячами “Просвіти”, талановитими музикантами, інформує прес-служба Коломийської РДА.

Ідея проведення фестивалю імені Квітки Цісик у Лісках належить поету, члену Національної спілки письменників України Ярославу Ясінському. Це завдяки його наполегливій дослідницькій роботі про Ліски, як родинне гніздо Цісиків заговорили в Україні.  Ярослав Ясінський навів контакти з родиною співачки, нащадки якої проживають у Польщі й США. Кілька років поспіль на фестиваль приїжджали представники   родини Цісиків, Кочіїв, Ісаєвих.

А в старій школі, у якій, за переказами, свого часу гостював митрополит Андрей Шептицький,  формується музей Квітки Цісик.

Спочатку  фестиваль задумувався, як суто поетичний, та за підтримки Коломийської районної ради, Коломийської райдержадміністрації, відділу культури та обласного управління культури .

Розпочався фестиваль, традиційно, хвилиною пам’яті за полеглими захисниками України та покладанням квітів до пам’ятника просвітителям Лісок і на могилу Марії Цісик.

У мистецькій програмі взяли участь численні колективи, серед яких Народний аматорський ансамбль “Сопілкарі” (Лісний Хлібичин),  читці Аліна Безрукова,  Вікторія Мицак, Вадим Вольський, Денис Козловський; Надія Бірчак   в образі Квітки Цісик;   хор учнів Коршівської дитячої музичної школи, унісон скрипалів та  оркестр народних інструментів, керівник Галина Венгренюк;  зразковий танцювальний колектив “Пролісок” (П’ядицька ОТГ) та багато інших.

Ведучі фестивалю: Євген Баран – голова обласної організації Національної спілки письменників України та Наталка Тарновецька – директор Коломийської центральної районної бібліотеки.

На подвір’ї йшла жвава книжкова торгівля. Гості фестивалю мали змогу придбати книжки з автографами їхніх авторів. В рамках фестивалю відбулись презентації книг Романа Горака”«Журавлі відлетілі: есеї про Квітку Цісик та її рід” та нової книжки Ярослава Ясінського “Логос”.

Зі своїми новими творами виступили літератори з Чернівців, Львова, Івано-Франківщини і Коломийщини (понад 30 письменників).

Читайте також: Ювілейний театральний фестиваль “Коломийські представлення” відкрив завісу: як це було. ФОТО