На Коломийщині почастішали випадки порушень правил застосування отрутохімікатів

Останнім часом почастішали випадки порушень правил застосування отрутохімікатів сільгоспвиробниками та окремими громадянами, які обробляють власні городні ділянки.

Про це повідомляється на сайті Коломийської РДА, пише Дзеркало медіа.

Зазначається, що часто аграрії не дотримуються вимог санітарних норм щодо часу проведення обробки, необхідності врахування погодних умов, обов’язковості попередження населення про обробку полів, використання препаратів нешкідливих для людей та навколишнього середовища.

У такому випадку забруднюється та пошкоджується прилегла територія, що негативно впливає на  людей та часто спричинює загибель бджіл.

Враховуючи те, що використання пестицидів як громадянами, так і агропідприємствами здійснюється протягом сезону кілька разів, важливо щоб усі дотримувалися державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 “Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві” та “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”.

Відповідно до вимог, усі роботи з отрутохімікатами слід проводити в   ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години і з урахування сили вітру.

Перед проведенням обробок об’єктів, розташованих в межах або поблизу населених пунктів, необхідно через органи місцевого самоврядування та ЗМІ оповістити людей про майбутні роботи і строки, протягом яких забороняється перебування людей в обробленій зоні.

З метою попередження загибелі бджіл під час обробки полів, власники посівів зобов’язані оповіщати власників пасік за  три дні до хімобробок із зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу обробки”.

Сільгоспвиробників та громадян закликають відповідально ставитись до обробки полів отрутохімікатами і поважати право громадян на безпечні та комфортні умови проживання, тим самим охороняти навколишнє середовище.

Як повідомляли, минулого тижня у Підгайчиках люди вийшли на протест через окроплення полів хімікатами.

Читайте також: Мешканці Коломийщини б’ють на сполох через окроплення полів хімікатами.