На Коломийщині відгудів Міжнародний гуцульський фестиваль: як це було

На три дні Коломия перетворилася в гуцульську Мекку, – то гуцули з усіх боків Карпат, а також представники гуцульських осередків з різних куточків України та з-за кордону з’їхалися на 24-й Міжнародний гуцульський фестиваль.

Центром і вінцем усього дійства стало приміське село Королівка, де на стадіоні не вщухав людський гамір, навсібіч лунала музика й співи до пізньої ночі (хоч офіційно концертна програма завершувалася до десятої вечора).

Родзинкою фестивалю було встановлення чергового рекорду з внесенням до Книги рекордів України – масове виконання танцю “гуцулка”. Зі сцени танцюристам акомпонували коломийські музики під орудою Миколи Ковцуняка, дует “Писанка” та інструменталісти-віртуози Василь Гекер, Дмитро Павлюк. “Заправляв” музиками народний артист України Іван Курилюк.

З танцюристів градом стікав піт через неймовірну спеку, однак рекордна температура повітря ніяк не вплинула на встановлення рекорду танцювального: рекорд у категорії “масові заходи й мистецтво” зафіксовано! 1200 осіб одночасно виконали найпопулярніший танець  горян – “гуцулку”.

Тим часом на стадіон продовжували прибувати делегації осередків гуцульських товариств та організацій не лише з українських областей, а також  з Польщі, Румунії, Молдови, Литви, американського штату Флорида. На сцену запрошено обласне та місцеве керівництво, голів ОТГ, обласних депутатів, ветеранів АТО.

Два дні поспіль змагалися між собою в майстерності танцювальні колективи, хори, співаки різних жанрів, інструменталісти, читці, оркестри народної музики, а також кіно- та фотомитці. Загалом у фестивалі взяли участь понад 1800 виконавців, естрадні співаки, гумористи. Журі, яке очолив заслужений артист України Микола Савчук, відтак оголосило свої вердикти, назвавши імена переможців.

Водночас публіку заманювали фольклорні подвір’я з Ковалівки, Мишина, Нижньовербізької та Печеніжинської ОТГ. Метали іскри зі скрипок і цимбалів спаські музики.

А завершення фестивалю буквально перевершило всілякі фантазії: під вечір до стадіону нескінченним потоком текли людські ріки, – очевидно, на виступ мега-популярного “Дзідзя”. Нагадаємо, приїзд зіркового гостя став можливим за сприяння БФ “Покуття”, створеного з ініціативи народного депутата Андрія Іванчука. Без перебільшення, – такого стовпотворіння Королівка не знала від часу свого заснування, включаючи татарські нашестя. Принаймні, таке резюме ходило поміж місцевими.

Урешті, всьому настає край, пізно вночі завершився й фестиваль.  Беззмінні ведучі працівники відділу культури РДА Наталя Тарновецька та Микола Кавацюк дякували спонсорам, але не меншої подяки заслуговуюють і вони самі.

Коломийщина передає фестивальну естафету Яремчі.

АВТОР: Андрій МАЛАЩУК.

ФОТО: Андрій КАНЯ.

Читайте також: Вражаючі миті XXIV Міжнародного гуцульського фестивалю на Коломийщині. ФОТОРЕПОРТАЖ