На Франківщині відкрили центр слухомовної реабілітації для дітей з вадами слуху. ФОТО

Сьогодні, 6 квітня, в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні відбулося відкриття центру слухомовної реабілітації.

Презентував новий центр слухомовної реабілітації головний лікар Радислав Котурбаш, повідомляє Галицький кореспондент.

В Івано-Франківській області проживає 586 дітей з порушеним слухом, з них 200 дітей навчається у спецшколах. У Франківську таких дітей – 117.

2013 року головний лікар Р. Котурбаш разом з професором ІФНМУ В.Поповичем створили на базі реабілітаційного центру перший в Україні слухомовний кабінет, де спеціалісти працювали з дітьми, яким провели кохлеарні імплантації.  Відтоді у ньому успішно пройшли реабілітацію 10 колишніх пацієнтів, які навчаються у звичайних школах. Невдовзі ще 6 дітей покине цей кабінет. Для порівняння: якщо три роки тому в області було тільки 14 дітей з імплантантами, то тепер їх уже 50. 40 дітей імплантовано за рахунок державного бюджету. Ще 13 малюків перебуває на обліку.

Читайте також: Реформа у медицині: медзакладам дозволять ставати підприємствами.

Метою створення такого центру є надання допомоги дітям з порушеннями слуху та мови, шляхом проведення діагностики слуху сучасною апаратурою, а також консультаційною допомогою дефектолога, сурдолога, невролога, аудіометриста, логопеда, психолога. Центр забезпечений сучасним обладнанням від датської компанії INTERACOUSTICS. Меценати допомогли з організацією капітального ремонту інші благодійники подарували отоакустичну емісію OfoReed.

Центр організували після відвідин хорватського міста Загреб, де є аналогічна установа, що фінансується державою.