Музей-галерею Т. Шевченка відкрили у китайській столиці

У Пекіні відкрили музей-галерею Тараса Шевченка. Там одразу ж стартувала художня виставка “Нев‘януча слава. Уклін Тарасу Шевченку”.

Експозиція об’єднала шевченківські роботи відомих китайських майстрів і понад 100 оригінальних грав‘юр Кобзаря з колекції Національного музею Тараса Шевченка, повідомляє Vidia з посиланням на агентство Сіньхуа.

Серед представлених експонатів – каліграфія за мотивами творів Шевченка, ілюстрації до Кобзаря, а також пейзажі сучасної України пензля китайських художників Сіньхуа.

Китайський Музей Шевченка розташувався на півдні столиці на базі меморіального комплексу видатного китайського художника і поета Лі Кежаня. Діяльну участь у заснуванні музею на китайській землі взяла Академія живопису і каліграфії Китаю, екс-президент України Віктор Ющенко, Національна академія мистецтв України, Українська національна академія мистецтв і посольство України в Китаї.

Почесний директор музею і відомий китайський художник Лі Ген висловив сподівання, що Музей Тараса Шевченка стане зручним майданчиком для створення, вивчення і колекціонування картин, скульптур та інших творів мистецтва, пов’язаних з Кобзарем. За його словами, зараз у музеї готується постійна експозиція. До неї увійдуть шевченківські роботи художників і фотографів двох країн. Приміщення функціонуватиме і як галерея, де виставляти свою творчість зможуть не лише китайські, а й українські майстри.

Посол України у КНР Олег Дьомін на церемонії відкриття музею підкреслив важливу роль музею Шевченка у культурній взаємодії двох країн, зокрема в рамках ініціативи “Поясу і шляху”.

Нагадаємо, Шевченка вперше видали арабською.