“Мене не відсторонили, це бажання чиновників”, — голова єврейської громади у Коломиї Яків Заліщикер

Як сьогодні повідомляли, очільник єврейської громади у Коломиї Яків Заліщикер відсторонений від займаної посади самими членами їхньої громади. А замість нього обрано сина головного рабина Нью-Йорка.

Про це під час громадських слухань, які відбулися з питання облаштування меморіального скверу на Чехова, повідомив міський голова Коломиї Ігор Слюзар. 

Проте Яків Заліщикер називає цю інформацію неправдивою і переконує: його ніхто не відсторонював і він продовжує очолювати єврейську громаду у Коломиї. Він розцінює це як помилку.

“Жодних відсторонень не було. Це бажання чиновників. Я просто був відсутній у Коломиї два тижні, – каже Яків Заліщикер. – 20 липня торік я запросив рабина з Нью-Йорка до нас рабином Коломиї, погодивши це з областю. Так згідно із законом запрошуються священнослужителі-іноземці на один рік.

І вже на початку липня цього року буду писати на продовження його діяльності ще на один рік. Все, що було зроблено на кладовищі по вул. Чехова, зроблено відповідно до його вказівок і за погодженням з ним. Від себе я не можу нічого робити, адже там похований його прапрадід Барух фон Ліхтенштейн. І цей рабин не є сином головного рабина  Нью-Йорка”.