Конфлікт з ДЮСШ вийшов за межі Коломиї — у Верховній Раді засідав підкомітет з фізичної культури

16 вересня у столиці відбулося засідання Комітету з фізичного виховання, туризму та спорту Верховної Ради України, на якому розглянули питання ефективного функціонування Коломийської ДЮСШ №1.

На зустрічі були присутні представники колективу Коломийської ДЮСШ №1, начальник відділу молоді і спорту та начальник управління освіти Коломийської міськради, представники Комітету Верховної Ради.

Головуючий зібрання Д. Силантьєв зазначив, що даний конфлікт вийшов за межі міста та розголос пішов на цілу Україну.

Позицію колективу висловили директор школи та представники відділень. Вони, зокрема, наголосили на необхідності громадських слухань, які треба було провести перед тим, як приймати “рішення про деякі питання роботи ДЮСШ”. Окремо основний наголос було зроблено на збереженні ДЮСШ № 1 в тому форматі, в якому вона існувала, щоб зберегти 61-річну історію школи. Адже, відповідно до нових статутів, ДЮСШ №1 втрачає спортивні споруди за адресами: бульвар Лесі Українки, 43, вул. Петлюри, 17 б, а відповідно і секції, які там існували десятиліттями.

Звісно ж колектив радітиме збільшенню спортивних секцій як в ДЮСШ №1, так і в інших школах, якщо буде для цього необхідна матеріально-технічна база та відповідне фінансування.

Представники тренерського колективу ДЮСШ №1 висловили стурбованість тим, що, зважаючи на те, що приміщення за школами не затверджені, не виняток, що тренери з своїми вихованцями можуть туди не потрапити, як це було з коломийським “манежем”, де нині функціонує супермаркет “555”.

У своїй промові начальник відділу молоді та спорту заявив, що всі відділення тренуватимуться там, де й раніше. Однак на питання доречності розколу ДЮСШ №1 відповіді не дав..

Юридичну точку зору порушеної проблеми висловили адвокати АО “Gold Lex”, які здійснюють повний юридичний супровід судового процесу в справі про відміну Рішення Коломийської міської ради “Про деякі питання роботи ДЮСШ” від 13.07 2016 р. Зокрема наголосили, на тому, що статут в новій редакції ДЮСШ №1 не має прописаної матеріально-технічної бази, хоча в старій редакції було чітко зазначено, що школа має у своєму користуванні нерухоме майно по бульварі Лесі Українки, 43, та по вулиці Петлюри, 17-б, в місті Коломиї. Тобто, ДЮСШ №1 повністю позбавили можливості користуватися необхідними спортивними залами та інвентарем для проведення спортивних занять. Також було вказано про неможливість проведення тренувань по вулиці Кобилянської, 8,  оскільки приміщення знаходяться в непридатному для цього стані, не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, і на підтвердження цього є експертний висновок. Крім того, порушено процедуру складення нової редакції статуту. Окремо було вказано на неможливість здійснення виконання Рішення Коломийської міської ради “Про деякі питання роботи ДЮСШ” від 13.07. 2016 р, оскільки 23 серпня 2016 року Коломийський міськрайонний суд зупинив дію цього рішення. Однак, окремі представники місцевого самоврядування злочинно ігнорують вказану ухвалу суду і продовжують незаконну реорганізацію ДЮСШ №1, про що видають розпорядчі акти.

 З боку міської ради виступили начальник відділу молоді та спорту і начальник  управління освіти та розповіли представникам Комітету Верховної Ради про наміри міської ради  розвивати дитячий спорт, про збільшення секцій та дітей до 520. Також зазначили, що будуть збільшені заробітні плати та відпустки тренерського колективу (однак документів, які б підтверджували такі заяви, на час наради не надали). Зазначили, що в бюджеті є кошти для фінансування ДЮСШ. Пролунало, що планується будівництво спортивних залів у природничо-математичному ліцеї, гімназії та є договір між міською радою та представниками будівельної фірми “Мельник” про будівництво штучного футбольного поля та спортивного комплексу в районі міського озера. Д. Силантьєв порадив громадськості міста жорстко контролювати процес побудови стадіону, зважаючи на непоодинокі випадки недотримання забудівниками своїх зобов’язань.

Підсумовуючи результати засідання, народний депутат України Д. Силантьєв та присутні відзначили добрі наміри міської ради розвивати дитячий спорт, збільшувати кількість відділень, а також кількість вихованців у цих відділеннях. Але в той же час повідомили, що триматимуть в полі зору, щоб жодна людина не була скорочена чи звільнена, не зник “жоден турнік”, маючи на увазі спортивні об’єкти, які не прописані в статутах та довкола чого і виникає низка запитань. Також зазначили, що комітет Верховної Ради спрямує листа про проведення громадських слухань та у випадку ігнорування запросять міського голову для подальшого обговорення проблеми.

Колектив ДЮСШ №1