Коли коломиянки отримають пакунки малюка?

Цього року українська влада прийняла рішення дарувати новонародженим так звані “пакунки малюка”, де мало б бути все необхідне для дитини.

Породіллям обіцяли видавати їх уже з 1 вересня цього року, однак досі в Коломиї цього не роблять. Коли нарешті в пологових будуть ці пакунки та чи отримують обіцяні “baby box’и” ті, хто народились у вересні та жовтні?

Яким буде вміст пакунка для останніх? Про все це ДК розповів головний лікар Коломийського пологового будинку Богдан Ленчовський.

– Коли пологові будинки області забезпечать пакунками малюка?

– Як нам обіцяли, пологові будинки отримають пакунки малюка в кінці грудня. До квітня ми видаватимемо їх вже безпосередньо на місці. За нашою інформацією, жінки, що вже народили у вересні, жовтні та листопаді, повинні отримати пакунок малюка в соціальній службі – районному соцзабезі.

– Що для цього потрібно?

– Написати заяву, її щодня можна віддати в соціальну службу. Всі жінки – чи наші, чи з інших міст, чи з району – повинні подати її до районного відділу соцслужби. Там вони всі сортуються та зберігаються. Згідно з тими заявами, усі все отримають.

– Яка причина затримки?

– Вся інформація прозора та мусить десь висвітлюватися. Має бути облік, бо пакунки – коштовні, а не прості, за кілька гривень. Для того, щоб не було ніяких зловживань і так далі, воно мусить пройти ту процедуру, котра має бути. Кожна річ хоче контролю, тому така ситуація. Думаю, якщо вже пообіцяли, то все буде. Можна комусь іншому пообіцяти, лиш не жінкам, які народжують (посміхається). Трохи є проблеми, але нічого – буде ще приємніше отримати цей подарунок, якщо він прийде із запізненням.

– Які пологові будинки в Україні вже видають пакунки малюка?

– Ми не володіємо цією інформацією. Пакунки зараз зберігатимуться десь на складах, бо їх прийде чимало. Для мене як для керівника закладу краще, щоб вони залишались у соціальній службі, але якщо нам доручать – нікуди не дінемося, така в нас робота.

– Де можна дізнатися, як писати заяву на отримання пакунка?

– У нас є зразок заяви, все нумеруємо. Заявами займається дитячий лікар. Все офіційно реєструють: 2 чи 3 заяви на одну дитину написати неможливо. Якщо жінка з іншого міста, вона може написати відмову тут, а тоді – заяву в своєму місті, щоб не було дублювання.

– Чи переглядатиметься вміст пакунка для малюків, які народилися, наприклад, у вересні, а “baby box” отримають через два тижні?

– Думаю, так. Це ж готувалося. Хтось має компенсувати й памперси, й дитячі боді й так далі. Думаю, що так і буде. Не можу сказати, але навіщо робити “для галочки”, адже й так є проблеми з фінансуванням. Буде шкода коштів, які від початку виділені для хороших речей.

Юлія МАРЦІНОВСЬКА