Коломиянин Андрій Сочка увійшов до 500 кращих марафонців світу. ЕКСКЛЮЗИВ

– Чомусь у мене більше емоцій тепер, аніж на забігу в Мілані, – зізнається 24-літній коломиянин Андрій Сочка. – Я весь час якийсь позитивно “накручений”…

На початку квітня в італійському місті відбувся марафон. І відразу Андрій покращив свій попередній рекорд: пробігши дистанцію 42 кілометри за 3 годин, 10 хвилин і 34 секунди, він увійшов до числа 500 найкращих марафонців світу.

Всього в одиночному забігу брали участь майже 5 тисяч спортсменів з різних країн, найбільше італійців.

– Андрію, розкажи про сам марафон, і як ти до нього готувався.

– Щоби потрапити на марафон, треба мати за плечима результат пробігу дистанції не більше, як 3 години, 15 хвилин. Я цей час уже пробігав, тому подав заявку на участь. Як готувався? Бігав удома різні дистанції, переважно в районі Шевченківського озера біля річки, тренувався (й тренуюся) на гімнастичних снарядах. В харчуванні налягав на вітаміни.

– Очевидно, ти бігом займаєшся віддавна?

– Фактично, з дитинства. Проте, я ніколи не займався бігом професійно, за інструкціями й під наглядом тренера. Можна сказати, що дотепер я залишаюся аматором. Відсутність професійних вказівок компенсував вивченням різноманітної спортивної літератури й самоспостереженням та самоконтролем.

– Розкажи про сам забіг на міланському марафоні.

– Гаразд. Я вже знав з досвіду, що не можна повністю викладатися на перших десяти кілометрах, що допустили на цьому забігу чимало спортсменів. Результат для декого був невеселим: декотрі сходили з дистанції, декого забирала “швидка”. Малотренований організм знесилюється вже після 20 кілометрів. По трасі дають періодично напитися води, перекусити печивом. Якщо хочеш, можеш зупинитися.

– Ти зупинявся?

– Ні, але двічі переходив на ходу буквально на 10-15 секунд, один раз – на 35-му кілометрі, бо не зміг вже в процесі бігу пити воду. Що мене дуже підтримало, це гурт українців, який на 10-му кілометрі мене голосно вітав. Біг я в футболці з наклеєним прапором України та гербом Коломиї. Взагалі, атмосфера соціуму – це фантастична річ! Спеціально на мій забіг приїжджала моя приятелька-коломиянка з Праги. Серед 4700 учасників я прибіг до фінішу 459-м з результатом 3 години, 10 хвилин з половиною. Отримав Диплом, який надає мені право подавати заявку на марафон у Бостоні. Мушу свої досягнення покращувати. Найближча мета – пробігти 42 кілометри менш ніж за три години, це вже буде чемпіонський результат.

Спілкувався Андрій МАЛАЩУК

Фото: Андрій Каня