Коломийські “Карпати” повернулися з тренувальних зборів і готові до нових перемог. ФОТО

Тренувальний збір – це обов’язковий етап у підготовці спортсменів до змагального процесу, а точніше до того, щоб вони показали доброякісний результат.

Нещодавно зі зборів повернулася коломийська футбольна команда “Карпати”. Тренувальний збір проходив у ґміні Ґнєвіно (Польща), туди команда відправилася 7 березня у складі 20 осіб.

Цьогоріч “Карпатам” пощастило провести збір на гідній базі, спорудженій до Євро-2012. До слова, саме у “Містраль спорт” проживала збірна Іспанії. Сюди й досі приїжджають професійні команди з різних країн.

Тут є все необхідне футболістам під час збору, а це відмінні поля, повноцінне харчування, і що не менш важливо — басейн, сауна, джакузі, тренажерний зал, тобто всі процедури для відновлення організму.

Доба для одного спортсмена коштує 75 євро, тож для команди за десять днів могла б вийти кругленька сума – а це 15 000 євро.

Всі ці витрати взяла на себе польська сторона.

Витрати на транспорт покрила Коломийська міська рада, а це – 60 000 грн., виділених у рамках розвитку футболу на 2015-2019 рр.

Президент ФК “Карпати” Олександр Тарасюк каже, що спортивна база у ґміні Гнєвіно й справді досить потужна, чим, на жаль, не може похвалитися Західна Україна.

“Нас запросили у рамках співпраці Коломиї з Ґнєвіно, організували все на високому рівні, все було за чітко й заздалегідь погодженим графіком. Окрім зборів, які пройшли на відмінно, нам ще організували зустріч із війтом Ґнєвіно, екскурсію до Балтійського моря, показали сучасну гідроакумулюючу електростанцію, запросили на спільну вечерю з місцевою футбольною командою “Stolem”. Дев’ять днів пройшли як один, все відбулося на одному диханні і в гарній атмосфері”, – зазначив Олександр Тарасюк.

Досвідчений гравець ФК “Карпати” Андрій Олійник наголосив, що Польща має всі умови для проведення таких зборів і це великий плюс для розвитку футболу.

“Передусім це стан полів, особливо суттєву роль відіграють штучні поля, які дають змогу займатися у зимово-весняний період. У нас це поки що неможливо, бо в такий період у нас скрізь сніг-болото. Варто було б і Прикарпаттю, зокрема Коломиї, мати такі поля”, – каже Андрій Олійник.

Щодо товариських поєдинків із польськими командами “Stolem 2” (5:1) і “Stolem” (3:0), то обидва рази коломияни впевнено перемагали суперника, матчі завершилися з рахунками  на користь “Карпат”. Це свідчить про хорошу підготовку команди.

“Цей збір однозначно пішов на користь команді, – каже тренер ФК “Карпати” Любомир Корнута. –  Хлопці добре попрацювали, виконали програму, і вже по приїзді додому плануємо провести одну-дві товариські ігри, щоб команда перебувала в ігровому тонусі і вдало стартувала у другому колі першої ліги чемпіонату Івано-Франківської області з футболу”.

Вже цього тижня “Карпати” зустрінуться у товариському матчі з чинним чемпіоном Чернівецької області ФК “Волока”, де й перевірять свої сили.

Також керівництво клубу “Карпати” має у планах підвищення класу команди, тому наразі шукають інвесторів, які змогли б вкладати у розвиток команди фінансування і розуміння.

Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК

Читайте також: Роман Дебелко: “Я завжди мріяв стати професійним футболістом”