Додому Новини Економіка Коломиянам повернуть зайво сплачені кошти за утримання будинків

Коломиянам повернуть зайво сплачені кошти за утримання будинків

0
Поділитися
Рішенням адміністративної колегії територіального відділення Антимонопольного комітету коломиянам повернуть зайво нараховані кошти за утримання будинків.

 

Колегія визнала, що дії КП “Житлоінфоцентр”, які полягають у встановленні і застосуванні  з 10 лютого 2017 року тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які не відповідають вимогам Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та Постанови КМУ № 1010, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

Іншим рішенням адміністративної колегії від 22.05.2017 р. № 7 дії Коломийської міської ради, які полягають у затвердженні рішенням Виконкому від 24.01.2017р.  № 21 економічно необґрунтованих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для комунального підприємства “Житлоінфоцентр”, визнано порушенням, законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді дій органу місцевого самоврядування, що полягають у створенні умов для вчинення порушення.

КП “Житлоінфоцентр” зобов’язано здійснити перерахунок тарифів та повернути споживачам зайво нараховані кошти з 10 лютого 2017 року, про що повідомити територіальне відділення до 1 серпня 2017 року.

За вчинене порушення до КП “Житлоінфоцентр”  застосовано штрафні санкції у розмірі 45,0 тис. грн.

Порушники визнали порушення та зобов’язалися його припинити.

Нагадаємо, у Коломиї зросли тарифи на квартирну плату. Своїм рішенням від 24 січня виконавчий комітет підняв тариф із позначки у півтори гривні за квадратний метр до 5, а то й 9 гривень.