Колекціонер кешу та землі: що задекларував секретар Коломийської міськради Любомир Жупанський

Любомир Жупанський задекларував 125 тисяч доларів, 90 тисяч євро та 1 мільйон 200 тисяч гривень

Очільники Коломиї подали свої електронні декларації за 2016 рік. “Дзеркало Коломиї” проаналізувало, якими статками володіють перші особи міста, скільки заробляють та звідки отримують прибутки. У першій серії – про секретаря міської ради Любомира Жупанського.

Забігаючи наперед, секретар міськради, розуміючи, що його декларація потрапить під приціл журналістів, опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці допис, де вказує, що його декларація за 2016 рік нічим не відрізняється від декларації за 2015-ий.

“Моя декларація за 2016 рік нічим не відрізняється від декларації за 2015 рік, окрім того, що вперше в електронній декларації зазначаються готівкові кошти. Кошти і майно, які я задекларував, були зароблені мною ще до того, як я був обраним на посаду секретаря міської ради. Переконаний, що це є чесно, відкрито і прозоро у відношенні до коломиян”, – впевнений Любомир Жупанський.

Але його декларація за 2016 рік таки достатньо відрізняється від минулорічної. І частково це пов’язано зі зміною сімейного стану. У 2015 році Любомир Жупанський у перелік членів сім’ї вносив свою дружину, а вже у 2016 році, у зв’язку з їхнім розлученням, її у тому переліку немає.

У 2015 році у власності його дружини перебували 8 земельних ділянок, загальною площею 9 735 кв. м, тобто майже один гектар.

Натомість у власності самого Любомира Жупанського не було ні земельних ділянок, ні житлового будинку. А вже у декларацію за 2016 рік він вніс три земельні ділянки та житловий будинок.

Це землі, площею 845 м кв., 1200 м кв. та 1000 м кв. А площа житлового будинку становить 31,2 м кв.

Дата набуття всіх земельних ділянок та будинку – 11 березня 2016 року. Ці землі Любомиру Жупанському дісталися при розлученні, адже раніше земельні ділянки він записував на свою дружину.

Якщо дві останні земельні ділянки числилися у власності його дружини у 2015 році, то перша земельна ділянка була отримана вже за час перебування Л. Жупанського на посаді секретаря міськради.

Йдеться про землю на вулиці Моцарта, яку секретар “з боєм” отримав у пенсіонерки Ганни Негрич. Суперечка за землю тривала понад 10 років, були відкриті кримінальні провадження, і тільки на початку 2016 року, будучи секретарем, Л. Жупанський отримав її згідно з рішенням міськради, цим самим залишивши Ганну Негрич без землі та будинку.

Тоді земельну ділянку було оформлено теж на його дружину. Але вже згодом, 10 серпня 2016 року, під час зміни цільового призначення землі на будівництво багатоповерхівки, ділянка вже була оформлена на Любомира Жупанського.

Так сукупна вартість трьох земель та будинку, що вказана в декларації, становить 576 027 грн.

В той же час Л. Жупанський декларує, що у 2016 році отримав від своєї колишньої дружини подарунок у негрошовій формі, вартістю понад 721 тисячу гривень.

Тоді куди з декларації поділися дані про решту отриманих дарунків на суму 145 589 грн?  Що на цю різницю він отримав у подарунок, але не в казав у декларації?

Щодо заробітків Любомира Жупанського, то у 2016 році його сумарний дохід становив 830 854 грн, в тому числі 721 тисяча гривень, що є подарунком у негрошовій формі від дружини, про який писали вище.

Решта суми – а це 109 тис. грн. – він заробив у міській раді.

З 2008 року у його власності перебуває квартира, площею 35,6 м кв.

У декларації за 2016 рік Любомир Жупанський вказав, що проживає у житловому будинку, площею 75 м кв., який є власністю Лілії Ярославівни Москалик.

Торік він також розпочав будівництво, внісши у декларацію об’єкт незавершеного будівництва, площа якого не вказана.

У власності Любомира Жупанського, як і в 2015 році, перебуває 8 транспортних засобів: 7 вантажних автомобілів “Mersedes Benz” 2004 року випуску та автомобіль “Ауді А6″ 2011 року випуску, вартістю понад 286 тис. грн., який Любомир Жупанський придбав 31 грудня 2015 року, уже будучи секретарем міськради, і на якому у листопаді минулого року збив насмерть двох пенсіонерів.

Також Любомир Жупанський задекларував й чимало готівки у різній валюті: 125 тисяч доларів, 90 тисяч євро та 1 мільйон 200 тисяч гривень! Що по курсу НБУ станом на 05.04.2017 р. становить 7 мільйонів 189 тисяч 449 гривень.

Попри такі статки, секретар торік отримав з міського бюджету матеріальну допомогу у розмірі 8 763 гривні.

Звідки у держслужбовця міської ради стільки готівки? Адже до роботи у ратуші Любомир Жупанський з 1994 року працював спочатку інструктором по спорту, а потім – тренером-викладачем. Останнє місце його роботи перед обранням секретарем – на посаді тренера-викладача у Коломийській ДЮСШ “ФСТ “Україна”. Про це, зокрема, зазначено у його біографії, розміщеній на сайті Коломийської міської ради.

Власне, у декларації за 2016 рік Любомир Жупанський вказує, що є членом президії ГО “Коломийська міська організація фізкультурно-спортивного товариства “Україна”.

Чи міг Любомир Жупанський, будучи тренером, стільки заробити? Адже про іншу його діяльність, зокрема підприємницьку, навіть до обрання секретарем міськради офіційно ніде не вказується. Тільки в одному інтерв’ю, відповідаючи на запитання, звідки в нього сім вантажних автомобілів, він зазначає, що раніше займався машинним бізнесом.

 “Так, був спортсменом, – в тому ж інтерв’ю Л. Жупанський розповідає, чому пішов працювати у міську раду. – Я би не сказав, що пошуки себе, свідомо йшов до цієї посади. Шукати себе можна у бізнесі, спорті, а кандидат у чиновники, перш за все, хоче щось корисне зробити для громади та людей”.

Підводячи підсумки, у власності Любомира Жупанського перебувають три земельні ділянки, житловий будинок, квартира, вісім транспортних засобів та понад 7 мільйонів гривень “кешу”.

Бюро журналістських розслідувань “Дзеркала Коломиї”