Кір атакує мешканців Коломийщини – у лікарні бракує ліків

У коломийській інфекційній лікарні кажуть, що кількість пацієнтів, захворілих на кір, у них зростає. Так, станом на 4 грудня зареєстровано 56 осіб, з них 34 – дітей.

Ліків не вистачає, лікарня забезпечена ними менше, аніж на 50 відсотків. Такий стан не може не викликати серйозне занепокоєння.

Поцікавилися ми станом із захворюваністю на кір і в санепідстанції, де ведуть точні підрахунки. Ось що повідомив лікар-епідеміолог Анатолій Братівник.

Захворюваність на кір проходить хвилеподібно. Попередня хвиля спостерігалася в 2008-2010 роках. Минулого року пішла чергова хвиля, яка досягла свого піку щойно тепер – наприкінці осені- початку зими.

З усіх 223 хворих, зареєстрованих від початку цього року, 80 осіб захворіли в листопаді. Найбільше дітей і підлітків. Одна дитина потрапила до реанімації, її вилікували. Цей рік – “рекордний” на масові захворювання кором. Так, у медколеджі 18 студентів захворіло одночасно.

Переважна більшість захворілих – невакциновані хворі, як ми вже згадували – діти й підлітки.

Лікарі застерігають: кір може ввести в блуд, бо починається з симптомами звичайної застуди. Далі проходить висипка на тілі, а це означає, що хвороба є інфекційною. Передається кір повітряно-крапельним шляхом. Якщо його вчасно не вилікувати, то можуть виникнути серйозні ускладнення.

Іван ДЖИНДЖУРА