Гройсман передав лікарні у Коломиї ангіограф. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні під час свого робочого візиту у Коломиї прем’єр-міністр Володимир Гройсман вручив коломийським медикам сертифікат на спеціальне обладнання для діагностики важких серцевих захворювань – ангіограф, вартістю 23 млн грн.

Про це повідомляє Дзеркало Коломиї.

“Для здоров’я людей потрібні гарні умови лікування та сучасні технології. В минулому році ми передали 13 таких ангіографів, ще 13 передамо у цьому році”, – наголосив Гройсман.

Отриманий Коломиєю ангіограф – єдиний, виділений на Івано-Франківську область у 2017 році. За сприяння народного депутата Андрія Іванчука, цей сучасний апарат отримала саме Коломия.

“Те, що в Коломиї буде таке сучасне медичне обладнання, потрібно дякувати прем’єр-міністру. Взагалі більшість, що мені вдалося залучити до Коломиї, завдяки Володимиру Гройсману”, – наголосив Андрій Іванчук.

“Коломияни, жителі Коломийського, Снятинського, Городенківського, Косівського та інших районів можуть отримувати якісне медичне обслуговування завдяки симбіозу фахівців і сучасного обладнання”, – зазначив народний депутат.

За словами головного лікаря Коломийської ЦРЛ Петра Лесіва, в рік у Коломиї фіксують 140-150 інфарктів. Завдяки переданому апарату лікарі зможуть оперативно розпізнати зміни, що відбуваються в судинах і тканинах.

Гройсман наголосив, що зараз завдання лікарні скоріше завершити обладнання приміщення під апарат. Як пообіцяв головний лікар, це буде зроблено до 2 місяців.

Під час візиту до нової поліклініки Володимир Гройсман також оглянув медичне обладнання, придбане за державні кошти.

Зокрема, це мамограф, два рентгени на два і три робочих місця, ендоскопічна сітка.

Прем’єр також торкнувся питання заробітніх плат для медиків.

“Ми обов’язково вирішимо це питання. Для цього нам потрібен час. Зараз буде змінено систему фінансування первинної ланки. На первинній ланці нам вдасться підняти зарплату. Далі перейдемо до вторинної ланки теж. Я розумію, що ви робите величезну справу. З часом зростатимуть і заробітні плати. Зараз важливо, щоб лікар почав більше отримувати, ніж це було раніше”, – наголосив Гройсман.

Довідка:

Ангіограф — унікальний апарат, на якому видно усю карту судин потрібного органу чи частини тіла. Він незамінний для кардіологів і нейрохірургів.

Якісне та точне зображення дає детальну картину процесів, що відбуваються. Крім того, подібні апарати дозволяють зробити процес обстеження пацієнта простим, швидким і якісним. А простота управління апаратом оптимізує роботу лікаря.

Фото: Андрій КАНЯ