Готуймося до подорожчання: у Коломиї тарифи на воду зростуть на 18%

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановила тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для КП “Коломияводоканал”.

Згідно з документом, вартість кубометра води з нинішніх 12,2 грн. виросте до 14,34 грн. (без ПДВ). З урахування 20% ПДВ вартість води перевищить 17,2 грн. за кубометр.

Заступник Коломийського міського голови Богдан Федорук на засіданні комісії повідомив, що міський голова Ігор Слюзар і депутатська комісія погодили підвищення тарифів.

За його словами, місто працює зі Світовим банком і виділило 4,5 млн. гривень на реконструкцію мереж.

Крім того, Коломия не претендує на компенсацію різниці в тарифах з державного бюджету, пише “Галичина”.

Як повідомляло “Дзеркало Коломиї”, у 2015 році “Коломияводоканал” отримав другий транш кредиту Світового банку.

Частково на встановлення тарифів впливає кредит, на погашення якого коломияни додатково сплачують 35 коп. за кубометр.

Перший транш кредиту завершився у 2012 році, а через рік сесія Коломийської міськради дала дозвіл на отримання другого траншу.

За другий транш фінансування кредиту на водоканалі у 2015 році планували замінити 25 кілометрів водопровідних мереж, встановити систему доочистки води, аби позбутися забарвлення в паводковий період, та збудувати новий резервуар чистої води.

Світовий банк надає пільговий кредит на 5 років під неповний відсоток річних. Тіло кредиту, як коментували нам на водоканалі у 2015 році, доведеться повертати з 2019 року. Тоді й нібито знову можна очікувати на підвищення тарифів на воду, адже кредит, ймовірно, сплачуватимуть з кишень коломиян. На КП “Коломияводоканал” коментували, що вартість кубометра води може зрости на 50-60 копійок. Але це за умови, що курс долара буде не більше 25 гривень.

Читайте також: 10 гривень за паркування: у Коломиї провели громадські слухання щодо тарифів