На Прикарпатті госпітальєр знайшов під дідовою хатою документи часів УПА. ФОТО

Госпітальєр Сергій Мороз «Фрост» знайшов під дідовою хатою документи часів УПА, повідомляє Репортер.

«Історія викопана за хатою на місці повстанської «криївки» с.Черніїв. Сестра Анна Тесля. Вихідні будуть цікавезними», – днями написав дня про знахідку Госпітальєр Сергій Мороз на своїй сторінці у фейсбук.

Він розповів, що це стало для нього приємним потрясінням. Саме вертався з чергової поїздки на Схід, заїхав до родичів, а вони й показали.

«Те, що викопали – уривки зі щоденника, малюнки, вірші тітки – дідової сестри Анни Теслі, – говорить госпітальєр. – Воно все було у пляшці за нашою хатою. Там колись поруч була літня кузня і вхід у криївку. Дядько робив прибудову до хати, копав на фундамент і знайшов ту пляшку з документами».

За словами Сергія, все писано на різних аркушах і трохи дивною мовою. Багато не зрозуміло, бо аруші відвологли і чорнило потекло, але буде розбирати та переписувати, бо хочеться знати всю історію.

«Наприклад, написана історія її кохання до одного бандерівця, як вона останній раз з ним бачилась, – розповідає Сергій Мороз. – Де та зустріч була, я не дочитався, але там написано про те, що попрощались, що буде пам’ятати. Після того вона ні з ким не зустрічалась, не була одружена».

Сергій Мороз припускає, що Анна Тесля мала позивний «Весна», бо знайшов вірша датований 1943 роком і розібрав підпис – «Весна».

«Вона сиділа в тюрмі, заразилась там туберкульозом від якого й померла, – говорить госпітальєр. – Сиділа вся родина – дід та ще один брат. Їх не висилали, тримали в тюрмі, що на Сахарова, дуже били. Хворих і заражених туберкульозом відпускали додому. До року всі померли».

За словами Мороза, дід дійшов з мельниківцями, з дивізією «Галичина» аж до Чехії. Каже, у нього є ціла історія такого повстанського сімейного руху. Буде досліджувати з рідними.

«Якщо комусь це буде цікаво, як займе якесь місце в історії, то буде добре, – каже госпітальєр. – Воно дуже цікаво. Монологи 18-річної дівчини про націоналізм, повстанців».