Десять авторів з Прикарпаття претендують на премію Стефаника в галузі літератури

В обласній раді відбулося засідання комісії з призначення премії імені Василя Стефаника.

На розгляд комісії було подано 14 книг у чотирьох номінаціях. Шляхом відкритого голосування до другого туру конкурсу допущено 11 творчих робіт від десяти прикарпатських авторів, пише Фіртка.

На премію імені В. Стефаника у номінації “Поезія” претендуватимуть Леся Шмигельська з книгами “ПроСвіт” та “Осанна осені” і Мирослав Попадюк з роботою “Зоряна паморозь”.

У номінації “Документалістика і науково-критична література” до другого туру допущені спільна наукова робота Лесі Романюк та Мирона Черепанина “Музичне і театральне життя СТАНИСЛАВОВА (друга половина ХІХ – перша половина ХХ ст.)” та праця Мирослава Габорака “Назви гір і полонин Івано-Франківщини (Етимологічний словник-довідник)”.

На премію у номінації “Проза” претендуватимуть одразу чотири автори: Роман Дронюк (“Падиволос”), Даніела Андруш (“Синглет Хігса”), Дмитро Захарук (“Осінні проліски” та “75. Вибране до ювілею”) і Олег Павлів (“Страчене кохання”).

Серед творів або робіт, що популяризують творчість Василя Стефаника і написані письменниками, котрі проживають за межами області до другого туру допущений Ярема Гоян зі своєю працею “Воскресіння сонця”.