Батарея, залпом, 333, вогонь!

Коли в Мінську, на чергових перемовинах щодо ситуації на Донбасі, встановили чітку лінію розме­жування, бойові дії в зоні АТО остаточно втратили наступальний характер, а сама війна перетворилась на окопно-позиційну.

Наші окопи, траншеї, блок-пости, ВОПи, простягнулись уздовж поки що непідконт­рольних нам територіях, звідки наші вороги постійно здійснюють обстріли та влаштовують вилазки ДРГ. Ось тут, власне для боротьби з ворожими диверсантами та розвідниками, максимально вдало і ефективно діє 82-мм батальйонний міномет зразка 1943 року.

Є речі, які по-хорошому консервативні. Тобто вони зроб­лені настільки бездоганно, що з плином часу не потребують принципових змін. Це можна сказати і про 82-мм міномет, конструкція якого з часів минулої війни майже не змінилась. У роки Другої світової наші діди з допомогою саме таких мінометів гнали з нашої землі німецьких нацистів. І от через стільки років вже наше покоління, розгортаючи на позиціях все той же 82-мм батальйонний міномет, зразка 1943 року, воює з нацистами російськими. По-своєму це символічно.

На озброєнні восьмого штурмового батальйону, що входить в склад десятої Окремої-гірсько-штурмової бригади, є 82-мм міномети. Вони достатньо вдало остуджували гарячі голови російських вояків, що вперто і бездумно ночами лізли до наших окопів.
Зараз восьмий батальйон перебуває на Рівненському загальновійськовому полігоні, де проходить бойове злагодження. Разом з представниками інших підрозділів тренуються тут і мінометники.

У мінометному взводі, яким командує лейтенант Анатолій Мединський, майже всі бійці знають, що таке війна. Хтось воює аж з 2014 року, хтось, відбувши мобілізацію, вирішив залишитись в армії, підписавши конт­ракт.

Сам лейтенант Мединський родом з Чернівців, до війни був звичайним мирним вчителем фізики, навчав дітей. В 2014 прийшла повістка, пішов до війська. Воював під Дебальцевим, дивом залишився живим, коли виходив з оточення. Втім, демобілізувавшись, зрозумів, що має бажання довести почату справу звільнення Донбасу до кінця. Тому повернувся в армію. Але вчитель залишається вчителем і у Збройних силах. Якщо раніше він вчив дітей фізики, то тепер свої знання з точних наук застосовує, навчаючи свої розрахунки мінометної справи. А хлопці з взводу лейтенанта Мединського наче мапа України: Харківщина, Івано-Франківщина, Буковина, Хмельницький. Воїстину, Схід і Захід разом!

На останніх стрільбах розрахунки Анатолія Мединськогого показали відмінні результати- всі міни лягли прямісінько в учбові цілі. Звідки така влучність? По-перше, давалися взнаки довгі попередні практичні й теоретичні заняття, а по-друге, бійці, закладаючи міни в ствол міномета, уявляли, що це не навчання, а справжня війна. А вони вже були на війні і знають, що там схибити не можна. Там, на фронті, все просто: або ти влучив, або в тебе. Тому до своєї справи ставляться максимально серйозно та зібрано, що й сприяє прекрасним результатам стрільб.

Ну що тут можна додати? Браво! Якщо всі бійці ЗСУ будуть так вправно стріляти, як воїни-мінометники з восьмого батальйону, то ми швидко звільнимо Донецьк і Луганськ і переможно закінчимо цю нестерпну війну.

Юрій ЛЕЛЯВСЬКИЙ, старший лейтенант ЗСУ