Австрійці візьмуть під опіку могили своїх вояків на Прикарпатті

Голова облради Олександр Сич зустрівся з аташе з питань оборони Посольства Австрійської Республіки в Україні Еріхом Сімбюргером.

На території Прикарпаття виявлено близько півсотні братських могил, в яких поховано понад 1500 австрійських вояків.

“Раніше питаннями поховань займалася громадська організація “Меморіал”. Згодом обласна рада створила комунальне підприємство “Пам’ять”. Його працівники нерідко знаходять місця поховання іноземних вояків. Але займатися впорядкуванням цим поховань нам бракує ресурсів. Тому пропонуємо спільно зайнятися цією справою”, – відзначив керівник депутатського корпусу.

Еріх Сімбюргер поінформував, що в Австрії питаннями організації солдатських захоронень та догляду за могилами вояків всіх національностей опікується ГО “Австрійський чорний хрест”.

Відтак аташе запевнив у сприянні налагодження контактів між даною організацією та комунальним підприємством “Пам’ять” для ефективнішої співпраці.

В ході зустрічі також йшлося про налагодження контактів в частині інтенсифікації відносин між органами місцевого самоврядування Прикарпаття та регіонів Австрії в частині обміну досвідом функціонування громад у гірській місцевості.