Уже 15 років як Коломийський музей писанкового розпису гостинно відчинив свої двері відвідувачам у новому приміщенні. За цей час музей став візитною карткою Коломиї. Про місто кажуть: «Писанкова Коломия».
Заснований музей ще в 1987 році і спочатку знаходився у дерев’яній церкві Благовіщення – пам’ятці архітектури XVI ст. Його відкриття стало поштовхом до відродження цього архаїчного мистецтва по всій Україні. З цього часу почали створюватися школи писанкарства, запрацювали гуртки, відбулися конференції, круглі столи, з'їзди писанкарів, фестивалі.
Нова оригінальна споруда музею у формі 13-метрової писанки постала в Коломиї завдячуючи ідеї художника-вітражиста В. Блащука, яку підтримали колишній голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк та генеральний директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського Ярослава Ткачук. Проект оригінальної споруди у формі яйця виконав архітектор з міста Івано- Франківська І. Шумин.
23 вересня 2000 р. під час проведення в Коломиї Х Гуцульського фольклорно-етнографічного фестивалю відбулося урочисте відкриття нового приміщення музею.
Коломийський музей писанкового розпису приваблює туристів не лише своїм оригінальним архітектурним вирішенням, але й унікальними експонатами, представленими в його залах. Серед них є і 500-літня писанка, найдавніша в Україні. Тут експонуються традиційні писанки усіх регіонів України, а також багатьох країн світу, таких як Білорусь, Польща, Чехія, Словаччина, Румунія, Франція, Данія, Китай, Індія, Аргентина, Канада, США.
Впродовж 15 років музей відвідало майже 1 000 000 осіб, серед них близько 50 000 іноземців з 73 країн світу.
Поряд із традиційними писанками представлені в музейній експозиції сучасні декоративні яйця, твори народних умільців, виконані найрізноманітнішими техніками й матеріалами, яких на сьогоднішній день налічується понад 12 тисяч.
Традиційними в музеї стали тематичні виставки до Великодніх свят, до Міжнародного дня захисту дітей, а також виставки сучасного декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, яких протягом 15-ти років відбулося понад 100. Музей презентує себе й на міжнародній арені, про що свідчать понад десяток виставок, які неодноразово відбувалися в Польщі, Словаччині, Азербайджані, Німеччині.
З 2008 року в музеї працює школа писанкарства для дітей.
Впродовж 15 років музей відвідало майже 1 000 000 осіб, серед них близько 50 000 іноземців з 73 країн світу. Почесними гостями музею були Президенти України та Грузії, представники Уряду України, королівських династій європейських країн, посли.
У 2007 році Коломийський музей писанкового розпису був учасником акції «7 чудес України» та одержав відзнаку в номінації «Визначна пам’ятка сучасної України».
На нинішній день споруда музею потребує капітального зовнішнього ремонту та оновлення і наповнення новітніми засобами експозиції.
На превеликий жаль, останніми роками територія міста перед музеєм є у незадовільному стані. Зелені насадження, які би мали милувати око коломиян і туристів, залишаються недоглянутими. З одного боку ми бачимо занедбану клумбу «розкішних» кущів троянд, яких стає все менше і менше, а з іншого – справжній чагарник з незрозумілими насадженнями коричнево-сірих тонів. А посередині залишена від колишнього фонтану огорожа, в якій ростуть бур'яни.
Дуже хотілося б, щоб представники влади відвідували музей не тільки супроводжуючи поважні делегації, а інколи так, як добрий господар свого маєтку бачить усі його проблеми і негаразди та знаходить можливості і кошти для їх подолання.
Завідуюча філіалом Коломийського музею писанкового розпису Мирослава БОЙКІВ