ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Як зрозуміти, що окуляри не підходять

Вибираючи між окулярами і контактними лінзами, значна частина людей з вадами зору надає перевагу саме окулярам. Це цілком зрозуміло, адже багатьох окуляри приваблюють своєю простотою в користуванні: їм не потрібен клопіткий догляд, їх можна одягнути чи зняти у будь-яку мить. Крім того, для багатьох окуляри — це іміджевий аксесуар, що не лише дарує хороший зір, але й стильно доповнює образ. 


Вдало підібрані окуляри дозволяють насолоджуватися хорошим зором людям навіть зі складними вадами зору, в той час як неправильно підібрані окуляри служать джерелом дискомфорту. Здебільшого дискомфорт виникає через оптику, що вибрана на свій розсуд користувача, а не за рекомендацією лікаря-офтальмолога. Які ж ознаки можуть вказувати на те, що ваші окуляри вам не підходять? Розповідаємо далі. 


Головна ознака — це, звісно ж, нечіткість зору, себто невиконання окулярами їх основної функції. Окуляри для читання та зору мають повністю компенсувати дефекти рефракції та забезпечувати можливість бачити все якісно та чітко. Якщо ж в окулярах вам все одно доводиться мружитися, щоб щось розгледіти — вони підібрані не правильно. Зверніться до лікаря-офтальмолога за новим рецептом. 


Є ще кілька симптомів, які можуть вказувати на невідповідповідність підібраної оптики. Це, зокрема:  • часті головні болі;

  • відчуття втоми очей;

  • біль в очах та інші неприємні відчуття;

  • інколи навіть нудота.

  • загальне нездужання та погане самопочуття.


В окремих випадках, причиною цих симптомів під час носіння окулярів може бути період адаптації. Річ у тім, що зоровій системі потрібен певний час, щоб адаптуватися до носіння засобів корекції. Цей період може тривати від кількох годин до кількох тижнів — тут все індивідуально.


Оправи для окулярів також можуть бути причиною дискомфорту. Якщо вибрати оправу надто маленького розміру, то під час носіння вона може тиснути на перенісся та вилиці. Через це виникає бажання якомога швидше зняти окуляри, щоб позбутися неприємних відчуттів. Якщо оправа, навпаки, надто велика, вона не буде фіксуватися на обличчі та буде постійно «з'їжджати» на переніссі та міняти своє положення під час руху.  


Радимо вибирати для окулярів лише якісні моделі оправ, правильного розміру та уважно міряти їх перед покупкою. 


Що робити, якщо окуляри підібрані неправильно


Якщо у своїх окулярах ви відчуваєте дискомфорт або ж ви не задоволенні якістю зору, яку вони надають, зверніться до лікаря-офтальмолога. Поділіться з фахівцем своїми наріканнями, аби він зміг встановити причину проблеми та запропонувати варіант її усунення. Лікар проведе перевірку зору та діагностику очей, а потім надасть новий рецепт на окуляри З новим рецептом ви зможете відвідати магазин оптики, щоб придбати оптичні лінзи та підібрати до них оправу.