ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Вишиванка для королеви. Як прикарпатка популяризує український стрій в Іспанії та допомагає під час війни

Прикарпатка Ольга Соловей вишила сорочку для королеви Іспанії Летиції, яку вона одягнула на знак підтримки українського народу. Продаючи святкову одежу, жінка не підозрювала, що її одягне Летиція.


Як вишиванка опинилася у королеви Іспанії, про популяризацію українського строю в Мадриді та допомогу під час війни, Ольга Соловей розповіла Суспільному.


Ольга Соловей — родом з Отинії. Деякий час жінка проживала в Івано-Франківську. Проте останні шість років мешкає в Мадриді. Там жінка займається різною роботою, проте ніколи не полишає вишивання.


 


Ольга Соловей

Часто, каже Ольга, бралася до рукоділля, коли відчувала сум за Батьківщиною. Тому й назбиралася чимала колекція вишиванок. Свої роботи жінка виставляє у соцмережах. Там пише про український стрій. Каже, іспанки дуже полюбляють вишиванки.


"Я дуже часто зустрічаю іспанок у своїх сукнях на вулицях Мадриду. Тоді підходжу, що б з ними поспілкуватися. Вони — дуже привітні й люблять наш український одяг", — розповідає Ольга.У родині жінки вишивали обидві бабусі й мама. Ольга також почала вишивати у дитинстві від серветок до ясьок, проте не могла увити, що у неї придбають вишиванку для королеви.


"Одного дня мені зателефонувала Ева і сказала, що хоче купити сорочку. Я від початку війни займалася гуманітарною допомогою для українців і не дуже хотіла продавати. Але погодилася зустрітися із покупцем", — пригадує Ольга.


Коли клієнтка прийшла, щоб подивитися на вишиванки, я її запитала: "Навіщо тобі ця вишиванка? Може ти — вчителька у школі, чи для роботи?" Жінка не сказала, кому купила сорочку, але обіцяла повідомити наступного дня.


"Це якраз були перші дні, коли бомбили Київ. Я Еві показувала фотографії, і ми обидві плакали. Вона мене підтримувала", — каже рукодільниця.Королева Іспанії Летиція


3 березня королева Іспанії Летиція відвідала у цій вишиванці один із соціальних проєктів фонду "Mutua Madrileña". Її промова не була запланована, тож Летиція вирішила сказати все без слів і одягнула вишиванку, передає видання "El Periódico de España".


"Вранці її стилістка надіслала повідомлення, для кого ця вишиванка. Але я одразу не повірила. Та й думала про інше. Коли увечері нарешті ще раз прочитала, я була дуже шокована. Адже гардероб королеви дуже ретельно підбирають. Тоді подякувала від себе та імені всіх українців за підтримку", — говорить жінка.


 


Ольга розповідає, що від перших днів повномасштабної російсько-української війни в Іспанії відчувалася підтримка влади. Для створення центру допомоги для України надали приміщення асоціації "Cumbre Eslava"."Це — дуже велике приміщення. Пам'ятаю, як у перші дні ми отримали дві коробки допомоги від іспанців і дуже раділи. А вже за день-два центр був цілком заповнений різними необхідними речами. Ми були вражені", — каже Ольга.


За її словами, офіційно волонтери передали 110 вантажівок гуманітарної допомоги для України. Це здебільшого медикаменти та їжа. Окремо люди активізувалися для допомоги біженцям.


"Ми створили групу, де юристи надавали супровід, роз'яснювали, як оформити документи. Роздавали їжу, одяг, ліки. Був такий випадок, коли жінка приїхала у піжамі. Тому допомога була різною. Хтось працював і як перекладач", — розповідає Ольга.Після 24 лютого майже місяць жінка не була на роботі, адже займалася волонтерством. Каже, усі ставилися з розумінням.


"Нам допомагали всі. У центрі з перших днів також працює волонтер з Латвії. Іспанки приходять, допомагають сортувати медикаменти, перекладати. Є і з Латинської Америки. І, звичайно, українці, які емігрували в Іспанію", — каже Ольга.Асоціація "Cumbre Eslava" організовує концерти, щоб зібрати гроші для українців. Також волонтери відкрили магазин у Мадриді, в який люди приносять від рукоділля до одягу. Частину з продажу передають на благодійність.Ольга каже, що згодом планує повернутися в Україну, бо хоче саме тут жити. Але найбільша її мрія — перемога України у війні. Адже зараз і її рідний брат взяв до рук зброю та захищає країну від російських окупантів.