ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Цікаво, а буде ще цікавіше: перший тур виборів і його результати

Чому виграв Зеленський

Володимир Зеленський насправді не виграв, скоріше програли його конкуренти – політики старшого покоління. Перемога передбачає певні дії для її досягнення, а Зеленський не робив нічого. Навіть навпаки, він ховався. Від опонентів, від журналістів, від виборців. Ключ до його перемоги – це те, що він опинився в потрібному місці в потрібний час. Справа в тому, що в суспільстві просто величезний запит на нові політичні обличчя. Від старих багатьох вже просто нудить. А оскільки крім Володимира Зеленського із "несистемних" політиків ніхто себе не запропонував, то проголосували за нього. Тут слід окремо передати привіт Славку Вакарчуку. Саме він міг (мав) бути на місці Володимира Зеленського. Втім, співак вирішив, що "це не його війна".

В Коломиї, правда, комік не виграв. Однак результат, а це за попередніми підрахунками 4247 голосів, також багато.

Чому програв і одночасно виграв Порошенко

Спочатку чому виграв. Та тому, що вийшов у другий тур. Якщо згадати, з яким рейтингом кампанію починав діючий Президент, то другий тур і шанс, хоч і невеликий, поборотися за другий термін, дійсно успіх.

Тепер чому програв. Тому, що після Майдану українці хотіли змін, кардинальних і у всьому. Якщо брати гуманітарну сферу – мову, історію, армію, культуру, національну ідентичність - тут відбулись фундаментальні реформи. Однак для більшості українців це виявилися другоплановими речами. Вони розраховували, що зникне бідність та корупція. Цього не сталося, і як свідчать результати виборів, важко гордитися своїм українством коли ти голодний та переконаний, що тебе обкрадає влада.

В Коломиї у Порошенка справи кращі, ніж по Україні, тут він вибори виграв. За діючого Президента проголосували 6308 мешканців Коломиї.

Чому програла Тимошенко

Юля Володимирівна програла, тому що перестала продукувати нові, а що головне - релевантні суспільству ідеї. Обіцянки знизити в  2 рази ціну на газ та повернути втрачені вклади радянського ощадбанку викликали подив, а мантри про "зубожіння" та "злочинну владу" вже не "заходили" та навіть стали основою для жартів. А коли політик починає бути смішним, це для нього проблема.

В Коломиї у Юлії Тимошенко справи також не кращі. У самому місті за неї проголосували 3796 осіб. Хоча загалом по окрузі, який включає Коломию, Коломийський та Городенківський райони, Юля Володимирівна виграла. По округу колишня прем’єр-міністр набрала 21280 голосів.

Чому не пройшов Гриценко

Полковнику слід сказати велике дякую тому, хто придумав йому гасло "перший непрохідний". Воно настільки до Анатолія Гриценка приклеїлось, що стало органічним складником його іміджу.

Гриценко у своїй передвиборчі кампанії робив акцент на "сильній руці", і до певного часу це давало свої результати. Згадаймо, що ще рік тому його рейтинг наближався до 20% і колишній міністр оборони був реальним кандидатом на президентське крісло. Однак зберегти його не зміг. Більше того, його "двійник", колишній голова СБУ Ігор Смішко, не проводячи ніякої кампанії, набрав майже таку ж кількість голосів, як у Гриценка. А це, погодьтеся, доволі красномовний факт.

У Коломиї в Анатолія Гриценка ситуація кардинально відрізняється. Він у місті зайняв друге місце та набрав 5023 голосів.

Чому взагалі є такі кандидати, як Бойко

Загальноукраїнський результат Юрія Бойка також є предметом для численних здивувань та обурень. Хоча обурюватися тут не варто, а краще уявити, скільки б голосів зібрав цей кандидат, якби голосували ще й виборці окупованих Донецька, Луганська та Криму. Треба прийняти, що в Україні, навіть попри війну та окупацію, є доволі великий прошарок людей, які є відкритими ворогами нашої держави.

Є такі і в Коломиї, і їх досить багато. Відверто проросійський кандидат у нашому місті набрав аж 650 голосів. Це, між іншим, набагато більше ніж результат діючого депутата Юрія Тимошенка, за якого проголосувало лише 157 коломиян.

АВТОР: Віктор ФІТЬО