ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Це вам не Драгобрат. Сноубордист з Коломиї вже 5 років підкорює найвідоміші схили Америки і не тільки

Наші люди - всюди! Особливо там, де є гори. Бо ще з малечку більшості мешканців Прикарпаття прищеплюють любов до природи й неймовірних краєвидів з вершин Говерли чи Петроса.

Так само любить гори і герой нашої розповіді, оскільки вони стали невід’ємною частиною його життя. Зараз сноуборд для нього -  це більше, ніж просто хобі. Зимовими видами спорту цікавиться змалечку, бо вперше став на лижі, коли йому було тільки два роки. Допоміг у цьому батько, якому й завдячує. Якщо ж діти виростають у певному середовищі, то це неабияк впливає на їхнє майбутнє життя. Так склалося й з ним.

Сьогодні він разом з дружиною підкорює схили неподалік Сіетла (штат Вашингтон, США), де, власне, зараз й проживає.

Звати нашого героя Юрій Костюкевич. Він народився і виріс у Коломиї. П’ять років тому виїхав у Сполучені Штати Америки. Саме там побачив професійну сторону сноубордингу.“На сноуборді катаюся дуже багато років. Спочатку це були лижі. Перейшов на сноуборд, коли це було модно, десь років 15 тому. Непогано їздив в Україні. Виграв навіть кілька змагань. Але це все рівень Карпат. Бо в Україні, на жаль, ніколи не було ні лижників, ні сноубордистів світового рівня. Я тут звик, що катаюся на сноуборді класно.

Наприклад, на Драгобраті є дуже мало людей, які їздять на цьому ж рівні, рідко хто краще. А тут, в Сіетлі, приїхавши на найближчий маленький місцевий курорт, коли я піднімався на підйомнику, то побачив неймовірно багато людей, які катаються неймовірно добре. А це був липень. Просто цей курорт єдиний, який працює цілий рік. Виявилось, що в той день катались чотири олімпійські збірні. Саме тоді я поринув у життя “дорослих” лиж і “дорослого” сноуборду”, – розповідає Юрій.Сіетл – це просто рай для зимової гірської індустрії. Тут знаходяться такі відомі компанії з виробництва сноубордів, як “К2” чи “Karakoram” наприклад. А попри штаб-квартиру “Capita” Юрій щодня ходить на роботу.

Крім того, тут є декілька гірськолижних курортів. Саме на цьому континенті сноубординг розпочав свій розвиток. Жити тут і не вміти кататись – абсурдно.Хлопець віддає перевагу не тільки професійному катанні на облагороджених трасах курортів, а й полюбляє екстремальний спорт. За невеликий проміжок часу проживання в Сполучених Штатах досягнув уже маленьких перемог у фрірайді (це катання на сноуборді та гірських лижах поза підготовленими трасами і, як правило, поза областю обслуговування гірськолижної індустрії).Зовсім нещодавно його ім’я закрило 20-ку найкращих фрірайдерів у Північній Америці. Крім того, Юрій посів 25-те місце у східній півкулі планети. Потрапити до списку “Freeride World Tour” – мрія кожного райдера.Також Юрій катається не тільки в Америці. Минулого року підкорював схили Альп в Австрії. Наступного – планує поїздку в Гімалаї. Можна сказати, що гори стали невід’ємною частиною його життя.

“Це те, що дає мені енергію на всі решта аспекти життя”, – каже хлопець.Але, попри робочий графік, улюблене хобі та подорожі, Юрій не забуває про місце, де народився. Щороку він приїздить додому, щоб відвідати рідних й найближчих друзів.

Автор: Ярина БАЛАБАНИК

Фото надані Юрієм КОСТЮКЕВИЧЕМ