ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

На Коломийщині відкрили меморіальну дошку Герою України, пілоту Олександру Кукурбі. ФОТО

1 листопада у Нижньовербізькому ліцеї, що на Коломийщині, відкрили меморіальну дошку колишньому учню — Герою України, пілоту Олександру Кукурбі. Згодом навчальному закладу планують присвоїти ім'я видатного учня. Про це Суспільному розповіла директорка Нижньовербізького ліцею Лариса Стефурак.

У Нижньовербізькому ліцеї Олександр Кукурба навчався до 9 класу. Любив точні науки та часто перемагав на олімпіадах, пригадує Лариса Стефурак. Вона навчала Олександра хімії із сьомого класу.

Відкриття меморіальної дошки Герою України, пілоту Олександру Кукурбі. Фото: Нижньовербізький ліцей

 

Фото: Нижньовербізький ліцей
"Сашко з дитинства тримався своєї мрії стати пілотом. Він був мовчазний, інформацію з нього треба було випитувати, кожне слово він обдумував. Але, можливо, у цьому якраз і був стрижень дитини з малого до дорослого, що він вмів тримати таємницю. Й оця риса була головною при його виборі професії, — каже Лариса Стефурак. — Згодом ми плануємо, щоб наш ліцей називався іменем Героя України Олександра Кукурби".
Олександр Кукурба по центру. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Під час навчання у ліцеї здібного юнака запросили на навчання в Івано-Франківський ліцей-інтернат для дітей із сільської місцевості. Проте там хлопець довго не провчився — повернувся у Нижньовербізьку школу, пригадує матір Тетяна Кукурба.
Матір Тетяна Кукурба. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Він зателефонував мені й каже: "Забери мене звідси. Тут — більш гуманітарний нахил, а я люблю точні науки", — пригадує матір.
Олександр Кукурба — перший справа під час навчання у Нижньовербізькому ліцеї. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Згодом вступив у Київський військовий ліцей імені Івана Богуна. А за тим — у Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Проте, коли Олександр повертався у рідне село, часто відвідував Нижньовербізьку школу, щоб поспілкуватися з вчителями, пригадує його класна керівниця Галина Угринчук.

Герой України, пілот Олександр Кукурба. Фото: Тетяна Кукурба

Олександр Кукурба був начальником розвідки штабу 299 бригади тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова. За оборону України Зеленський нагородив льотчика за життя званням Герой України та вручив орден "Золота зірка". Пілот також є лицарем ордена Богдана Хмельницького II, III ступенів та I (посмертно).

Загинув Олександр Кукурба 26 липня під час сотого бойового вильоту у Дніпропетровській області. На місці загибелі пілота планують встановити пам'ятник.

 Читайте також: "Дірвавшись" до справи свого життя, Олександр Кукурба став у ній одним із найкращих…