Сьогодні у Коломиї на площі Шевченка відбулося урочисте відкриття світло-музичного фонтана, який громаді міста подарував Міжнародний благодійний фонд "Покуття".
Саме доброчинці фонду зініціювали встановлення у середмісті водограю. Кошти з міського чи державного бюджету не залучали – всі роботи проводилися за фінансування фонду, інформує
"Дзеркало Коломиї".
"Фонтан – це наш дарунок коломиянам до 775-річчя рідного міста", - зазначив народний депутат України
Андрій Іванчук, який ініціював заснування фонду "Покуття" у Коломиї.
Фонтан відкрили з благословення владики Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ
Василія Івасюка та владики Коломийського і Косівського УПЦ КП
Юліана Гатали.
![DSC_0266](http://dzerkalo.media/wp-content/uploads/2016/08/DSC_0266-1024x684.jpg)
Водограй у Коломиї отримав назву "фонтан любові".
"Це в знак любові до Коломиї, рідної землі, своїх ближніх – кожен нехай обере свій варіант", - каже Андрій Іванчук.
![DSC_0276](http://dzerkalo.media/wp-content/uploads/2016/08/DSC_0276-1024x663.jpg)
В оздобленні фонтана використали граніт. А на території довкола нього вистелили бруківку.
![DSC_0304](http://dzerkalo.media/wp-content/uploads/2016/08/DSC_0304-1024x684.jpg)
Сам водограй обладнали світлодинамічною підсвіткою і музичним супроводом. Довкола фонтана вмонтували елементи коломийської архітектури – зображення Музею писанки, ратуші, Катедрального собору Преображення Господнього УГКЦ, Національного музею Гуцульщини та Покуття ім. Кобринського.
![DSC_0338](http://dzerkalo.media/wp-content/uploads/2016/08/DSC_0338-1024x684.jpg)
Будівництво фонтана тривало понад два місяці.
"В планах фонду ще встановити біля фонтана лавки для відпочинку та провести безкоштовний Wi-Fi", - зазначив член ради фонду, депутат Коломийської міськради
Ігор Ільчишин.
![DSC_0316](http://dzerkalo.media/wp-content/uploads/2016/08/DSC_0316-1024x684.jpg)
Фонтан працюватиме з 8 ранку до 23 години.
Від ранку і до 20 год. працюватиме в статичному режимі, потім вмикатиметься біла підсвітка. А з 21 год. водограй звучатиме десятьма мелодіями і працюватиме різнокольорова підсвітка.
![DSC_0312](http://dzerkalo.media/wp-content/uploads/2016/08/DSC_0312-1024x684.jpg)
Серед музичних композицій – "Завітайте до нас в Коломию", "Гуцульська фантазія" Попадюка, аркан, "Гуцулка Ксеня", "Ой ти любко моя з Коломиї", "Всюди буйно квітне черемшина", а також мелодії Вівальді та звуки саксофону.
"Від імені фонду дякуємо людям, які підтримали нашу ідею, допомагали її реалізувати – всім працівникам, які доклали свої зусилля, щоб побудувати водограй, - висловив подяку Ігор Ільчишин.
– Також ми вдячні небайдужим коломиянам, які надсилали свої творчі роботи по проекту водограю та обирали кращі мелодії, які тут звучатимуть".
Фото: Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК