ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

"Мій Тарасик повсякчас зі мною". Як живе родина полеглого Героя України Тараса Сенюка з Коломиї

Мати загиблого Героя України, назавжди 34-річного підполковника Тараса Сенюка пані Наталя притискає до грудей світлину сина й каже з клубком у горлі: "Я відчуваю, що мій Тарасик завжди поруч зі мною".

Про уродженця Коломиї Тараса Сенюка, загиблого 3 червня 2014 року під Слов’янськом від кулі ворожого снайпера, написано чимало.Хороброго командира батальйону, який вивів свій підрозділ з ворожого оточення, командування подало на присвоєння звання Героя України ще за його життя. Але отримати цю відзнаку йому довелося вже посмертно.Тарас Сенюк проходив службу в десантних військах, у військовій частині в Житомирі. Тут і одружився, тут народилася його донька. Брав участь у миротворчій місії в Іраку, в Косово. У зоні військових дій на Донбасі був командиром 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади.

...Той фатальний день 3 червня, вівторок, як і незбагненно тривожні два дні перед тим, Тарасова мати пам’ятає до години.


"А ото раз приснився – заходить до кімнати в чорному костюмі (він завжди носив костюми): "Мамусю, як ви тут? Усе буде добре". Він завжди казав мені "мамуся". Розвернувся й вийшов..."


"Телефоную до нього в неділю, – згадує, – питаю, яка обстановка". -  "Стабільно тяжка", – відповів коротко Тарас. Потім комусь дав якусь команду й вимкнув телефон.

А день перед тим, у суботу, у моє вікно вдарилася пташка. Шепочу сама до себе: "Боже, якщо це значить якусь новину, то пішли добру»". А мій молодший син Максим відчував щось зле...

У вівторок десь о 9-ій ранку Тарасик загинув, мене про це повідомила приятелька о пів на п’яту дня. Зрідка мені сниться. А ото раз приснився – заходить до кімнати в чорному костюмі (він завжди носив костюми): "Мамусю, як ви тут? Усе буде добре". Він завжди казав мені "мамуся". Розвернувся й вийшов...Він завжди таким був – спокійним, стриманим. І виваженим. Це Максим у мене верткий. Тарас ніколи слова на вітер не кидав, спершу подумає, тоді щось скаже. А ще був дуже акуратним, просто чистюлею. Коли його привезли в домовині, я звернула увагу, що у синочка брудні нігті. Тарас собі ніколи такого не дозволяв...

Переживши шок, жінка отримала інсульт. Однак завдяки вчасно розпочатому лікуванню наслідки не надто важкі. Та доводиться час від часу підліковуватися, спочатку в ЦРЛ, тепер – у госпіталі. Мовить, що і в лікарні, і в госпіталі коло неї медики крутяться, як коло писаного яйця. Ніхто не взяв ані копійки, всі ліки отримує безоплатно. Гріх нарікати.А ось щодо побутових умов, то хотілося б, аби місто виконало те, що пообіцяло два роки тому – відремонтувати фасад будинку, як уже відремонтували дах.

Мати Героя страхається тепер єдиного ворога – бездіяльності. Наразі не дозволяє собі розклеюватися: тримає породистого кота, плекає город, насіяла помідори та квіти. Частенько надзвонюють Тарасові побратими, приїжджають у гості.

А у військовій академії, де він учився, при перекличці на ранковому шикуванні прізвище й ім’я Сенюк Тарас зачитують першим.

Іван ДЖИНДЖУРА

Фото: Андрій КАНЯ