ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Коломию поділили на зони | Новини Коломийського р-ну

Коломию поділили на зони, містові це обійшлося в 143 тисячі гривень
На минулій позачерговій сесії затвердили документ, відповідно до якого коломияни нарешті зможуть орендувати, купувати чи отримувати в приватну власність земельні ділянки, також міська рада зможе розв’язувати містобудівні питання – це план зонування території міста.

Роботу виконала за півтора місяця львівська фірма «Містопроект» (підприємець Лопушанський), для бюджету міста така карта коштувала 143 тисячі гривень. Архітектори кажуть, що київські проектувальники, які розробляли генеральний план Коломиї, хотіли за свої послуги понад 600 тисяч гривень. Зонування було розроблене на основі генплану міста, що й викликало побоювання у присутніх щодо можливих неточностей. Також у депутатів були зауваження до якості виконаної роботи, запитання з приводу можливого неврахування інтересів усіх жителів міста, адже за цим документом Коломия відтепер будуватиметься завжди.

В. о. начальника відділу архітектури Дмитро Кендзьор розповів, що усі 4070 гектарів міської землі на основі генплану, за даними містобудівного кадастру та земельно-кадастрових документів відтепер розподілено на такі зони: громадську, житлову, рекреаційну, комунально-складську, виробничу, зону спецземель тощо. Найважливіше, що потрібно знати коломиянам, це три види переваг забудови у відповідних зонах: супутна, допустима і можлива. Відтепер кожен, хто захоче отримати ділянку чи розпочати будівництво, зможе на сайті міської ради розглянути карту зонування міста і відповідно до того планувати подальші дії.

У плані передбачили нове кладовище, технопарк, залишили виробничу зону, нижче мікрорайону ресторану «Гомін» і біля вулиці Моцарта, де полігон, військова частина, виділено зони для багатоквартирної житлової забудови. Архітектори кажуть, що в ході роботи врахували зауваження депутатів, у міру можливості. Деякі не врахували, бо перепланування зони тягне за собою і зміни в генеральному плані міста, а це – додаткові кошти із бюджету. Тож поки що буде так, як є.

У рекреаційній зоні практично нічого не змінилося, межі парків ті ж, що й були, передбачили зону відпочинку в районі вулиці Довбуша, біля лікарні також будуть зелені насадження, там буде заборонено будувати. Також біля цвинтаря залишили 300 метрів санітарної зони, поки цвинтар ще не закритий, цю землю не можуть виділяти для потреб громади. Але в майбутньому планують і там ділянки для будівництва міста.

Якщо ж так сталося, що у рекреаційній зоні уже кілька років тому збудовано будівлю, як це владнати? І чи не муситимуть власники якось залагоджувати своє будівництво, якщо його місцезнаходження не відповідає щойно складеному плану?

У відповідь на ці запитання Дмитро Кендзьор каже, що радикальних заходів вживати не будуть. Ось, наприклад, у парку ім. Трильовського є такий будиночок, власники ще давно хотіли узаконити його, але на це не отримали дозволу. Тож будівля, за словами працівників відділу, сама зруйнується через вік.

Виробничі території будуть, як і в радянські часи, там, де знаходяться колишні заводи. У середмісті виробничих зон не буде, колишня ткацька фабрика вже належатиме до житлової зони, також і приміщення взуттєвої фабрики не віддаватимуть для виробничої мети.

Щодо будівництва розважальних центрів, супермаркетів, то архітектори кажуть, що коли розроблять детальний план території, то, враховуючи зонування і вимоги громади, даватимуть дозволи на таке будівництво. Відомо, що таке можливо буде у громадській зоні.

У районі об’їзної дороги відвели місце для інвестиційних ділянок, відповідно передбачили клас санітарної норми, тобто залежно від ступеня шкідливості діяльності майбутнього підприємства йому надають ділянку, розміщену за 300, 400, 500 і більше метрів від житла людей і від дороги.

Фахівці стверджують, що план зонування не настільки важливий документ, його існування – лише щоб виконати усі вимоги законодавства. Зонування ж – доволі приблизна схема, її зробили, поспішаючи, щоб місто нарешті мало змогу, після півторарічної перерви, вирішувати земельні питання. До слова, на наступній сесії вже заплановано цілу низку рішень про виділення земельних ділянок, багато депутатів теж поспішили подати відповідні документи, щоб 17 вересня отримати у власність ділянку.

Новини Коломийського р-ну | Дзеркало Коломиї