ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Каденція Ігоря Слюзара: згадати все

За 5 років проти членів команди мера Коломиї порушили майже 10 кримінальних проваджень
За п’ять років чиновників з команди міського голови Ігоря Слюзара підозрювали у хабарництві, відмиванні та розкраданні коштів. Чи не вперше у Коломиї проводилися обшуки у кабінеті заступника мера, містяни перекривали дороги біля ратуші та страйкували у кабінеті очільника міста. Про найгучніші справи команди мера – у матеріалі наших журналістів.

Спіймали на «гарячому»

15 березня 2013 року Коломийська міжрайонна прокуратура за результатами перевірки в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів у бюджетній сфері розпочала досудове розслідування в кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.191, ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України.

Після того, як у середмісті Коломиї збудували пам’ятник Іванові Франкові, з’ясувалося, що було незаконно привласнено чималу суму грошей. Зокрема, встановлено, що директор приватного підприємства «Ерма-В» та інженер технічного нагляду приватного підприємства «ПараПлан» за період від травня до жовтня 2012 року на роботах і монтажу постаменту пам’ятника І. Франкові в місті Коломиї внесли до актів приймання виконаних робіт форми №КБ-2в та довідок про вартість виконаних робіт форми №КБ-3 завідомо неправдиві відомості щодо виконаних не в повному обсязі робіт. А це – зайво перераховані з міського бюджету 30,4 тис. грн. приватним структурам.

Під час виборчого процесу у команді Слюзара працював Юрій Марчук, який після перемоги свого кандидата отримав від чинного мера, певно на знак вдячності, посаду директора КП «Коломийська муніципальна дружина». А вже згодом, протягом березня-травня 2012 року, пан Марчук, переслідуючи корисливі мотиви та використовуючи своє службове становище й прикриття згори, нахабно вимагав, відтак одержав та прийняв від громадянок Я. та С. хабар відповідно 4500 гривень та 1000 гривень. І це в обмін на те, що він не склав на останніх протокол щодо порушення ними правил торгівлі, який би він, у разі складання, мав відправити на розгляд адміністративної комісії Коломийської міської ради. А ще – за наступне сприяння в розташуванні торгових точок. Тобто, з використанням наданої йому влади та службових повноважень пан Марчук брав хабарі за виконання чи невиконання дій в інтересах того, хто дає хабар. Цей протиправний вчинок п. Марчука Коломийський міськрайонний суд розцінив, як злочин, та виніс йому від 13 лютого 2013 року вирок за статтею 368 ч. 3 Кримінального кодексу України.

Пізніше на хабарі взяли посадовця державної інспекції архбудконтролю. За внесення змін до технічного паспорта будівлі посадовець Коломийського територіального відділення державної інспекції архбудконтролю вимагав у підприємця понад 3000 гривень неправомірної вигоди. Таку ж суму одержав керівник архітектурно-планувального бюро. Правоохоронці затримали корупціонерів у робочих кабінетах при одержанні 7000 гривень.

Два роки тому у команді Слюзара вчергове спіймали хабарників. Тоді перший заступник мера Тарас Яворський, домовившись із головним архітектором міста Юрієм Процюком, вимагав у підприємця 40 тисяч гривень за погодження дозвільних документів на розміщення у Коломиї торговельних точок. У бізнесмена ж у планах було розміщення чотирьох точок, тож за кожну йому необхідно було б сплатити по 10 тисяч гривень. Щоб не попастись на гарячому, чиновник вимагав перерахувати кошти на спеціальний рахунок та показати квитанцію про оплату. Тільки після цього обіцяв вирішити усі питання суб’єкта господарювання. Відразу ж після затримання на хабарі та порушенні обласною прокуратурою досудового розслідування Тарас Яворський раптово захворів і тривалий час, ледь не три місяці, перебував на лікарняному ліжку.фотофакт3

памятник Франкові2

Вже десяту зиму вкладники кооперативу «Аквамарин» чекають на обіцяні квартири

Так у листопаді 2006 року нині діючий міський голова Ігор Слюзар та його перший заступник Тарас Яворський з метою здійснення пайового будівництва багатоквартирного будинку заснували обслуговуючий кооператив «Аквамарин», зареєстрований за адресою вул. Палія, 4б. Мета створення – будівництво дев’ятиповерхового будинку (трохи більше ста квартир) за рахунок пайових внесків членів кооперативу та в майбутньому розподіл квартир між учасниками цього об’єднання. Але, взявши на себе такі зобов’язання, Слюзар та Яворський розпорядилися наданими їм коштами на власний розсуд та не завершили розпочате будівництво. Жодних звітів про витрачені кошти за цільовим призначенням, їхній розмір та доцільність використання під час будівництва посадовці Коломийської міської ради так і не надавали. Отож, згідно з цим, відомості про дане кримінальне правопорушення внесено 16 липня 2013 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України.

Окрім того, в лютому 2007 року І. Слюзар та Т. Яворський з метою здійснення пайового будівництва багатоквартирного будинку заснували ще один обслуговуючий кооператив «Малахіт», зареєстрований в місті Коломиї на вул. І. Франка, 52. Мета та сама – будівництво та розподіл квартир, яких мало бути 42. Історія з будівництвом знову ж повторилася. Слюзар з Яворським вкотре розпоряджаються грошима на власний розсуд та залишають будівництво в незавершеному вигляді. Відомості про це кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України від 10 жовтня 2013 року.

 

Сорок дерев у парку ім. Т. Шевченка зрізали під пень. Збитки оцінили у 100 000 гривень

27 травня торік Коломийська міжрайонна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом порубки дерев у парку ім. Т. Шевченка.

Було встановлено, що посадові особи відділу управління комунальним майном Коломийської міської ради внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків з озеленення та збереження зелених насаджень допустили факт незаконної порубки без дозвільних документів сорока дерев породи осика, ялина (смерека) європейська та ясен в парку ім. Т. Шевченка. Цей парк перебуває у власності територіальної громади міста Коломиї. Як наслідок, заподіяно шкоду на суму 115 050 гривень. До того ж жодних дозволів на зруб дерев у згаданому парку протягом 2013 р. – травня 2014 р. не надавалося. Наразі Коломийська міжрайонна прокуратура за фактом службової недбалості розпочала кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 Кримінального кодексу України. На даний час триває досудове розслідування.

початок ремонту

 

На ремонті бульвару Лесі Українки привласнили 60 тисяч гривень

У результаті проведеної Коломийською міжрайонною прокуратурою перевірки в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів з питань використання бюджетних коштів, виділених на ремонт та експлуатацію доріг, зокрема й щодо робіт з реконструкції бульвару Лесі Українки, було встановлено низку порушень. Зокрема, за результатами проведених конкурсних торгів між управлінням комунальним майном Коломийської міської ради та одним із приватних підприємств у березні 2007 року укладено договір на загальну суму 2,6 млн. гривень.

На виконання робіт із реконструкції бульвару Лесі Українки у м. Коломиї підряднику впродовж 2007-2014 років перераховано понад 2,5 млн. гривень. Виявляється, що посадові особи відділу управління комунальним майном та посадовці приватних підприємств (підрядник та генпідрядник) підробили документи за червень 2014 року про облаштування дорожньої бруківки. Хоча такі роботи фактично ніхто не проводив, що й з’ясувала прокуратура. Таким чином, приватним структурам незаконно перераховано з місцевого бюджету понад 60 тисяч гривень.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України. Наразі триває досудове розслідування, також за кримінальним провадженням призначена ревізія Державної фінансової інспекції (в минулому КРУ).

Тільки за головування Ігоря Слюзара громада міста штурмувала кабінет міського очільника

Бо саме міський голова ігнорує вимоги людей, своїх виборців, членів своїх кооперативів та не з’являється їм на очі. У той час, коли обдурені пайовики перед Ратушею виголошують свої вимоги щодо довгобудів, які в місті вже давно прозвали «довгобудами «сім’ї» Слюзара», сам очільник міста переховується в стінах ратуші.

Також у Коломиї вже стало традицією перекривати дороги. Роблять це не лише члени кооперативів, а й мешканці міста, обурені підвищенням тарифів на воду. Неначе місто бере воду не з Пруту, а має привозну. Містяни ж перекривають дорогу не тому, що їм так забаглося, а для того, щоб їх нарешті почула влада та вжила бодай якихось заходів щодо такого глуму над громадою.

Команда СІБ2

«Свої» фірми виграють тендери на ремонти об’єктів міста

Прикладів тут вистачає. Приміром, те ж нашумівше торік перекриття даху дитячого садочка «Ластівка», що на вул. Староміській. Рівно рік тому місцеві засоби масової інформації та небайдужі депутати міської ради били на сполох, підганяючи… і владу, і тих, хто мав би вже давно перекрити дах дитячої установи. До того ж часу на ремонт покрівлі було вдосталь. Бо фірма, до речі з «сім’ї Слюзара», яка виграла тендер на ці роботи і якій ще рік тому було виділено частину коштів на перекриття даху, – чомусь з роботами зволікала, тягла час ледь не рік. І тільки наприкінці серпня – на початку вересня 2013-го, коли «Ластівка» вже приймала дітей після літніх канікул та коли розпочався сезон дощів, начебто розпочали роботи із заміни даху. Та тільки зняли стару покрівлю, а далі робили так, що нічого не робили. Дощ не вщухав, а прикритий плівкою дах пропускав воду аж до першого поверху. Волога стеля не втримала тягар та в деяких місцях просто відпала, диміла електропроводка, тож працівники дитячого закладу почали бити на сполох.

До речі, цей же «майстер» з виграшів тендерів пан Костюк та керівник однієї з фірм раніше уже перемагав у тендері щодо косметичного ремонту міського ПК «Народний дім». Та не минуло й року після ремонту, як штукарка не тільки облущилася, а й шматками відпала.

Команда СІБ1

Вперше у міськраді майже півроку не проводилися сесії

Міський голова продовжував тримати на посаді секретаря міської ради Ярослава Гошія, і це при тім, що більшість депутатів міської ради висловили недовіру цьому чиновникові та практично більшістю голосів зняли із займаної посади. Але міський очільник вкотре ігнорує вимогу депутатів й ухвалене на сесії рішення не підписує. Тільки через півроку, у липні 2013-го, під тиском депутатів Слюзар усе ж підписує рішення про звільнення своєї людини із займаної посади.

Натомість мер запропонував колишньому секретареві «альтернативу» – стати його радником. Ярослав Гошій замінив на цій посаді покійного Зиновія Карася, який тривалий час консультував мера. Щоб не шукати прихистку у відділі інформаційної політики, до штату якого й входить посада радника, Гошій вирішив залишитися у своєму колишньому кабінеті. Відповідно секретареві Богдану Колодніцькому довелося «кочувати» по кабінетах ратуші у пошуках робочого місця ще кілька тижнів.