Африканська чума свиней повертається

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертає увагу жителів Прикарпаття: зафіксовано чергові випадки африканської чуми свиней в Олешківському, Скадовському районах Херсонщини та в м. Маріуполь на Донеччині.

Так, відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, на території свиногосподарства ТОВ “Фрідом Фарм Бекон”, м. Олешки Олешківського району Херсонської області, 8 вересня було зареєстровано загибель свиней в кількості 34 голови, повідомляє прес-служба Коломийської міської ради.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Дніпропетровській регіональній лабораторії Держпродспоживслужби було виявлено ДНК вірусу АЧС.

Крім того, позитивний випадок зареєстрований 6 вересня в ДПДГ інститут рису НААНУ, що розташоване в с. Антонівка на Херсонщині.

Також згідно інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, 6 вересня в особистому селянському господарстві зареєстровано випадок захворювання на африканську чуму свиней в Маріуполі Донецької області.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях, рішенням яких затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.