10 бригада з Коломиї успішно подолала переправу через Дніпро на ділянці шириною майже 5 км. ФОТО

Відповідно до плану підготовки Збройних Сил України в районі населеного пункту Ржищів, що на Київщині, завершився черговий етап бригадного тактичного навчання однієї з військових частин оперативного командування “Захід”.

Особливістю навчально-бойового завдання стало подолання водної перешкоди на ділянці найбільшої в країні річки Дніпро шириною до п’яти кілометрів.

Читайте також: Коломийська гірсько-штурмова бригада має нічні тренування на Рівненщині. ВІДЕО

В інтересах військової частини було забезпечено переправні десантні засоби, виділено понтонно-мостову роту одного з центрів оперативного забезпечення вітчизняного війська, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Впродовж обмеженого часу воїни-понтонери обладнали два пороми ПММ-2М, вантажопідйомністю по 170 тонн кожний, які човниковим методом здійснили переміщення військовослужбовців та військової техніки на протилежний берег. Також були задіяні плаваючі транспортери ПТС-2, понтонно-мостові автомобілі для транспортування через воду танків та іншої бронетехніки.

Читайте також: Коломийська гірсько-штурмова бригада опублікувала нові фото з полігону. ФОТО

Варто зазначити, що частинами оперативного командування “Захід” подолання водної перешкоди такої складності проводиться вперше.

У зв’язку з великою шириною річки, серйозною глибиною та чималою течією було прийнято рішення наводити не понтонні мости, а переправляти військові вантажі двома понтонними поромами човниковим методом від берега до берега. Вантажопідйомність кожного понтонного порому по 170 тонн.

На одному з етапів переправи з метою маскування та виконання подальшого навчально-бойового завдання відпрацьовано практично аерозольне маскування дій підрозділів.

Всього через воду було переправлено понад 70 одиниць бронетанкової та автомобільної техніки та сотні військовослужбовців.

Читайте також: Бійці 10 гірсько-штурмової бригади повернулися зі Сходу. ФОТО

Оцінюючи дії підлеглих начальник управління оперативного забезпечення оперативного командування “Захід”, полковник Юрій Оніщук задоволений результатом. Він зазначає, що командування та особовий склад 10 окремої гірсько-штурмової бригади в черговий раз довели, що готові до виконання завдань будь-якої складності.