Як бійці легендарної 10 бригади, що дислокується в Коломиї, підкорили Говерлу. ФОТО

Такий учбово-тренувальний збір був присвячений пам’яті українських бійців, які у лютому 2015 року загинули на Дебальцевському плацдармі. У честь них 10 ОГШБр встановила на вершині Говерли державний прапор України.

Головним завданням бригада вбачає у вмінні вести бій як на рівнині, так і в гірській місцевості, інформує “Дзеркало Коломиї” з посиланням на офіційну сторінку 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади у Фейсбук.

Під час сходження на “український Еверест” хлопці практикували вміння рухатись у горах по суцільній кризі за допомогою “кішок” та кригорубів, закріпляли техніку подолання обледенілих гірських схилів, дотримання режиму руху та температурного режиму під час маршу у горах зимою тощо.

Також тестували нову українську армійську форму, зимові маскхалати та нове зимове взуття.

Перший вихід в гори бійці “Едельвейсу” здійснили 13 січня 2017 року. Це були учбові збори в рамках перевірки гірської підготовки. Хлопці  підкорили гору Великий Верх, висотою 1596 м над рівнем моря.

“Підйом тривав 8 годин. Йти було дуже важко. Глибина снігу досягала 40-45 см, тому приходилось кожні 15-20 хвилин міняти направляючого, який йшов перший і прорубав стежку у сніжному завалі”, – йдеться у повідомленні.

Довідка: Десята Окрема Гірсько-Штурмова бригада (“Едельвейс”) – це наймолодше тактичне формування Сухопутних військ Збройних Сил України. Головна особливість “Едельвейсу” не молодий вік, а так би мовити, гірська специфіка підрозділу.