До вступу в силу пакету законів #ЧужихДітейНеБуває виїхати з дитиною за межі України можна було виключно за згодою обох батьків або за рішенням суду. З початком дії другого пакету #ЧужихДітейНеБуває, який вступив в силу 28 серпня, той з батьків, з ким проживає дитина, може самостійно вирішити питання виїзду з дитиною за кордон строком до 1 місяця.
Про це розповів Міністр юстиції України Павло Петренко виданню "Вісті", повідомляється на сайті Міністерства юстиції.
"Тобто згоди другого з батьків для такої поїздки не потрібно. При цьому, перед виїздом того з батьків, хто проживає окремо від сім'ї і не має заборгованості по аліментах, потрібно сповістити рекомендованим листом про поїздку, її терміни і напрямок", - зазначив Міністр.
Якщо ж той з батьків, який проживає окремо, має заборгованість по аліментах хоча б 4 місяці, то сповіщати його не потрібно (для дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей - цей термін скорочено до 3 місяців). Ця норма стосується навіть тих поїздок, тривалість яких перевищує один місяць.
Павло Петренко зауважив, що після прийняття нового закону довідка про несплату аліментів може знадобитися лише в тому випадку, якщо дитині потрібно виїхати на термін більше 1 місяця, а той з батьків, який живе окремо від сім'ї, не бажає надавати відповідний дозвіл.
"Довідка про наявність заборгованості по сплаті аліментів видається органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем протягом 3 робочих днів. Для цього потрібно написати відповідну заяву. Термін її дії обмежується 1 місяцем. При відсутності нотаріально завіреної згоди іншого з батьків довідку потрібно пред'явити співробітнику прикордонної служби при виїзді з дитиною за межі України. При цьому, якщо ви їдете з дитиною-інвалідом або важко хворою дитиною на термін більше місяця, а заборгованість по аліментах становить 3-4 місяці, при собі також потрібно мати документи, що підтверджують діагноз", - роз’яснив очільник відомства.
Водночас у тому випадку, коли батьки дитини не перебувають у розлученні, найкращим варіантом є отримання нотаріально засвідченої згоди від другого з батьків.
"При відсутності нотаріально завіреної згоди і при наявності спору можна звернутися до суду для отримання дозволу на виїзд з України дитини без згоди та супроводу другого з батьків", - додав Павло Петренко.
Популярні новини
Амінокислоти: ключ до вашого здоров'я
27 Листопада 2024
Зимові тренди 2024 року - що потрібно знати, щоб бути в тренді?
27 Листопада 2024
Ознаки травм голови і ключові кроки для першої допомоги
26 Листопада 2024
Благодійний концерт «ТАНЦЮЄ ПОКУТТЯ. СПАДЩИНА ПОКОЛІНЬ»
26 Листопада 2024
Площа Героїв у Коломиї: спільна ідея, яка об'єднує громаду
22 Листопада 2024
Як вибрати подушку для дитини? На що звертати увагу?
15 Листопада 2024