Все, що відомо про будівництво нового суду в Коломиї

Зовсім скоро Коломийський міськрайонний суд буде працювати в новому сучасному приміщенні.

Дзеркало медіа” зібрало всю відому інформацію про будівництво.

Нещодавно Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області визначило підрядника з будівництва цього проекту. Ним стало приватне підприємство “Промбудсервіс-Косів”. За даними ЄДРПОУ, його засновником є житель Косівщини Володимир Тинкалюк.

На будівництво нового суду витратять 69,49 млн грн. Це кошти з державного бюджету та ДСА (частково із судового збору).

Розмови про будівництво нового суду тривають вже віддавна. Шукали інше приміщення, думали над тим, щоб зробити ремонт в теперішньому будинку та переобладнати його, але до кінця завершити розпочате не вдавалось. Тепер вже є готовий проект. Роботи планують розпочати вже з приходом тепла, а завершити до кінця 2020 року.

Та навіть коли вже знайшли територію для нового суду, все одно є певні проблеми. Поблизу місця, де планують розпочати будівництво, розташовані так звані тимчасові споруди (МАФи). Вони знаходяться на земельній ділянці Коломийської міської ради. Будівництву вони не заважатимуть, але вже після спорудження нового суду міська рада буде проводити переговори з підприємцями, щоб перенести їх, оскільки в зону знесення потрапляють дев’ять тимчасових споруд. Термін дії їхніх документів до 1 січня 2020 року, тому знаходитись саме на тому місці вони мають всі законні підстави. 

Варто зазначити, що Коломия стане першою Україні, де суд побудують з “нуля”. До цього часу такої практики в нашій країні не було.

Голова Коломийського міськрайонного суду Володимир П’ятковський в коментарі “Дзеркалу” розповів, чому будівництво нового суду просто необхідне для Коломиї: “Зараз в нашому штаті 11 суддів. У цьому приміщенні ми маємо тільки 2 зали. А кожен суддя повинен мати зал судового засідання. Такою є державна вимога”.

Ярина БАЛАБАНИК

Економимо ваш час: підписуйтеся на наш канал у Телеграмі – там публікуємо тільки 2-3 найважливіші новини за день!