Влада Коломиї хоче відкрити третю спортивну школу, не забезпечивши необхідним перші дві

На чергову сесію Коломийської міськради, яка відбудеться у середу, 13 липня, на розгляд депутатів винесуть питання про утворення дитячо-юнацької спортивної школи №3. Про свої наміри влада раніше заявляла пресі, коли піднімалося питання про реорганізацію ДЮСШ у місті. Але громадські слухання та обговорення з цього питання не проводилися.

ДЮСШ №1 та ДЮСШ №2 не забезпечені необхідною матеріальною базою. Про це власне нарікає керівництво цих шкіл.

Зокрема, за останні 20 років влада не виділяла коштів на придбання спортінвентаря. “Спортивна школа – це не енергоносії та зарплата працівникам. Школа повинна мати інвентар, форму та кошти на виїзд на змагання”, –  наголошує керівництво ДЮСШ №1.

Нещодавно Василь Хмуляк, директор ДЮСШ №1, адресував відповідний лист до начальника управління освіти міськради з проханням провести ремонти у закладі. Кошти на ремонт, як він зазначає, були закладені у бюджеті, – це 1 млн 200 тис. грн., але цих грошей зараз у бюджеті немає.

Тоді чи вистачить у міському бюджеті коштів для забезпечення вже трьох спортивних шкіл?

звернення Хмуляка від 07 червня 2016 року

На сесії міськради депутатам також пропонуватимуть затвердити нові статути ДЮСШ, згідно з якими між трьома школами поділять види спорту. ДЮСШ №1 мала б спеціалізуватися на ігрових видах спорту – це футбол, футзал, гандбол, волейбол та баскетбол. Що цікаво, за новим статутом з ДЮСШ №1 заберуть вільну боротьбу, на якій, власне, школа спеціалізується й щорічно готує призерів змагань різних рівнів.

За ДЮСШ №2 мали б бути закріплені такі види як бокс, фрі-файт, айкідо, дзюдо, карате, пауерліфтинг, кікбоксинг. А за новою ДЮСШ №3 – шахи, шашки, легка атлетика, теніс, теніс настільний, веслування на байдарках та каное, гімнастика спортивна.

Власне, як відомо з джерел у міськраді, ДЮСШ №3 планують створити на базі кортів.

Також виникає питання, за які кошти будуть закуплені дороговартісні байдарки та каное? Та чи є відповідна база для створення третьої школи, коли не забезпечені необхідним інвентарем перші дві?

Як відомо, також планується проведення конкурсу з набору директорів цих навчальних закладів. Зокрема, на посаду директора нової третьої ДЮСШ претендує Віталій Футумайчук. Це єдиний тренер, який відкрито не висловив підтримку Василю Хмуляку стосовно ситуації по збору 20 гривень за навчання у ДЮСШ.