Додому Новини Суспільство Писанкар та боєць АТО Олег Кіращук, чиї орнаменти використав дім моди “Gucci”,...

Писанкар та боєць АТО Олег Кіращук, чиї орнаменти використав дім моди “Gucci”, представив 43 унікальні роботи. ФОТО

0
Поділитися
Вчора у Музеї писанкового розпису у Коломиї відкрили персональну виставку знаного коломийського писанкаря, активного майданівця та учасника бойових дій на сході України Олега Кіращука.

Митець представив 43 унікальні авторські композиції на курячих, гусячих і страусових яйцях з творчого доробку за останні 20 років. Серед представлених творів – більша частина писанок з приватної колекції коломиянина Андрія Свистуна та кілька писанок, написаних напередодні відкриття виставки, повідомляє “Дзеркало Коломиї” з посиланням на прес-службу музею.

Кожне розписане яйце передає неповторне бачення традиційних гуцульських і покутських символів-оберегів, трипільських мотивів, майстерно інтерпретованих у складних авторських композиціях.

Кіращук_виставка2

Сучасні писанкарі дуже рідко створюють власні  композиції, натомість Олег Кіращук зумів виробити власний впізнаваний “почерк”, який ні з ким не сплутаєш.

Писанки почав писати ще в дитячому віці. Першими вчителями хлопця були бабуся та мама. У становленні його як митця, свою роль відіграли Коломийська художня школа й художній факультет Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника. Проте професійна освіта не могла дати тих знань, які були потрібні для написання народної писанки. Тож Олег побував не в одному селі, де від стареньких писанкарок зібрав найкращі зразки традиційних писанок (тепер мріє видати їхній каталог). На творчості писанкаря позначився вплив і самобутніх творів Марії Приймаченко.

Писанкові творіння коломиянина було представлено на багатьох виставках як в Україні, так і за кордоном, чимало з них зберігаються в колекціях багатьох українських музеїв та в приватних збірках колекціонерів з Канади, США, Великобританії та Австралії.

Філігранні орнаменти та вишукану колористику писанок Олега Кіращука навіть використав відомий дім моди «Gucci» в одній зі своїх колекцій. Гідне місце посіли вони і в постійній експозиції музею писанкового розпису.

Кіращук_виставка

Події Майдану, а згодом військові дії в зоні АТО змусили писанкаря відійти від творчості. З перших днів Революції Гідності Олег Кіращук був у Києві, бачив перші побиття студентів, що стало поштовхом до написання тематичної писанки.

Упродовж півтора року добровольцем у складі 128-ої гірсько-піхотної бригади писанкар захищав Україну. Він один з тих, хто боронив дебальцівський плацдарм, стояв на передовій, за що й був нагороджений медаллю «Захисник Вітчизни» та нагрудною відзнакою «За бойову звитягу».

У той важкий період свого життя писанкар не знав чи зможе ще колись взятися за писачок, проте запланована виставка дала поштовх для створення нових робіт, які тепер експонуються в музеї.

Виставка триватиме впродовж місяця.

Кіращук_виставка3

Кіращук_виставка4