ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Коломиї відкрили виставку глинянських килимів українських та польських митців. ВІДЕО

“Магія глинянського килиму”. Виставка під такою назвою відкрилася у Національному музеї. Глинянський текстиль нещодавно внесли до списку нематеріальної духовної спадщини України.

глинянський килим

Одна із кураторок проєкту “Відродимо глинянський килим” Зіновія Шульга зазначила, що старі радянські стандарти килимоплетіння не відповідали сучасним вимогам.

“27 січня 2023 року мистецтво художнього текстилю глинян було внесено до Реєстру нематеріальної спадщини України, і з того часу ми почали “рекламувати” цей вид мистецтва. І зараз це є, свого роду, підсумкова виставка текстилю, що і привело до того, що саме такий статус ми отримали”.

Професор Львівської Академії мистецтв Роман Яців зазначив, що глинянські килими – це унікальне явище в українському прикладному мистецтві:

“Саме явище і феномен глинянського килиму дуже знаний у всій Європі і зараз дуже багато робиться заради внесення в історичну і культурну спадщину ЮНЕСКО. Українці повинні знати, що такий феномен зреалізований у XX столітті”.

глинянський текстиль

В експозиції виставки глинянські килими відтворені українськими та польськими митцями. А завдяки меценатам вдалося відродити занепадаючий промисел. Один із виставкових залів розмістив у себе вироби, присвячені сьогоденню українців.

А ще у виставкових залах можна побачити маскувальні сітки, які роблять у Польщі. Далі вони поїдуть на фронт до наших захисників. 

Деталі - у сюжеті ТРК РАІ