Як повідомляли, у четвер на прямий етер "НТК" ток-шоу "Коломия думає" для спілкування із глядачами та журналістами був запрошений один із лідерів електоральних симпатій 88 округу Андрій Шевченко.
Прямий ефір планувався задля обговорення передвиборчої платформи кандидата, про плани роботи на окрузі та законодавчі ініціативи. Однак Андрій Шевченко не прийшов, щоб відповісти на всі ці запитання. Питання так і залишилися без відповіді.
За відсутності гостя присутні журналісти вирішили продовжити прямий ефір і обговорити питання, відповіді на які хотіли почути від Андрія Шевченка, та перебіг виборчої кампанії. Тамара Приходько, ведуча ток-шоу, висловила жаль, що один із лідерів виборчих перегонів проігнорував журналістів та виборців: "Виходить так, що він один із лідерів серед вподобань наших краян, а будемо голосувати за незнайомця під зеленою парасолькою. Адже мало хто знає, хто такий Андрій Шевченко, які його політичні погляди, чим він жив до того, як вирішив іти в політику і яким він бачить майбутнє України", - сказала вона.
Загалом запитань та зауважень у журналістів до кандидата було багато. Галина Досин зіронізувала, що вона, напевно, єдина із коломийських журналістів, хто бачив Андрія Шевченка вживу. За її словами, він приємний та емоційний молодий чоловік, однак до походу в політику зовсім не готовий.
"Коли я уявляю, що ця людина має стати політиком, в мене виникає дисонанс. Досвіду політичного у цієї людини немає, мені цікаво, як він буде спілкуватися у Верховній Раді із політичними акулами. Вони ж просто не дадуть йому і слова сказати. Зараз модно говорити про дорогу молодим. Я згідна, але переконана, що політичну кар’єру варто розпочати з органів місцевого самоврядування. Мені можуть заперечити, що він там буде вчитися, але мешканці двох районів не готові чекати, поки депутат буде вчитися, ми хочемо, щоб людина, яку ми оберемо, вже з першого дня приносила результати", - висловила свою думку Галина Досин.
Ярина Балабаник, журналістка "Дзеркала медіа", планувала запитати Андрія Шевченка про ймовірні передвиборчі маніпуляції з боку його штабу.
"Андрія Шевченка у Коломиї мало хто знає, його мало хто бачив. На початку кампанії, на агітпродукції цього кандидата ніде не було його фото. Таке приховування призвело до того, що багато людей думали, що до парламенту балотується Андрій Шевченко, футболіст. Ще частина виборців асоціювали його із послом України в Канаді. Це дало підстави говорити, що це свідомі маніпуляції з боку кандидата в депутати. Цікаво було б дізнатися, чи дійсно це так?" - поставила запитання Ярина.
Про політичне позиціонування Андрія Шевченка у партійному списку "Слуги народу" питала Ірина Присяжнюк з радіо "Сяйво". "Весь список партії "Слуга народу" - дуже неоднорідний. Там ми можемо побачити і лібералів, і консерваторів, і бізнесменів, і наближених людей до Ігоря Коломойського і близьких друзів Володимира Зеленського. Мені було б цікаво знати, до якої категорії осіб у партії він себе відносить", - запитала журналістка.
Про партію говорив також і Віктор Фітьо. Хоча більше акцентував не на списку, а на ідеології.
"Цілком прогнозовано, що Андрій Шевченко не прийшов на зустріч. Свого часу саме так робив діючий президент Володимир Зеленський. Під час виборчої кампанії він говорив загальні фрази за все хороше і проти всього поганого і не давав жодних конкретних відповідей. Люди проголосували, а потім виявилося, що нова влада готова відмовитись від євроінтеграції, витягнувши давню ідею про референдум; планує надати російській мові статус другої державної на Донбасі; відмінити мовні квоти і ще багато речей, які резонують із тим, що можна назвати реваншем. От я боюся, щоб така ситуація не повторилась із Андрієм Шевченком у разі його обрання. Я, наприклад, зовсім не впевнений, що у разі спроби відміни закону про українську мову Шевченко проголосує проти; я не впевнений, що він буде проти надання російській мові статусу державної на Донбасі; я не впевнений, що Шевченко не буде голосувати проти відміни закону про декомунізацію. І от таких «не впевнений» - дуже багато. Відсутність відповідей на ці засадничі питання насторожує", - наголосив Віктор Фітьо.
Про існування або ж відсутність власної позиції, як мажоритарного депутата, хотіла запитати Юля Марціновська з "Дзеркала медіа".
"Ні для кого не секрет, що високий рейтинг Андрія Шевченка не є його особистим рейтингом. Він базується на популярності партії "Слуга народу". Тож логічне запитання, чи зможе народний депутат, якщо ним стане, Андрій Шевченко протистояти партії у тих питаннях, де партійні інтереси та інтереси округу не збігатимуться", - поцікавилася пані Юля.
Лаконічним був Дмитро Карп’як. "Знаю дуже багато всесвітньовідомих українців, які категорично не сприймають президента Зеленського. Серед них Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Юрій Щербак, Андрій Курков, Сергій Жадан. Чому ви, пане Шевченко, вважаєте, що ці відомі у всьому світі люди не мають рації, а ви, якого Коломия навіть не знає, праві?".
Журналіст "Вільного інфо" Євген Гапич акцентував увагу на фінансовому боці рекламної кампанії Андрія Шевченка.
"За час виборчої кампанії Андрій Шевченко зняв 27 рекламних відеороликів, які як рекламу розповсюджували у соціальних мережах. На це було витрачено 4 тисячі доларів. Однак я подивився, хто сплачує цю рекламу і виявилося, що платник знаходиться за адресою Курбаса 8, місто Івано-Франківськ. За цією адресою зареєстрована фірма колишнього депутата Івано-Франківської міської ради Ростислава Кукурудза. Питання в тому, чи дійсно кампанію Андрія Шевченка фінансує цей політик, чи це збіг. Якщо не збіг, то виходить нічого не змінилося і за молодими кандидатами ховаються люди, які мають вплив", - сказав Євген Гапич.
Це тільки деякі із питань до Андрія Шевченка, що були озвучені журналістами. Насправді їх набагато більше. Зокрема такі:
- "Слуга народу" позиціонує себе та своїх кандидатів, як нові обличчя у політиці. Зрозуміло, що нові обличчя мали б демонструвати нову якість у політиці. Натомість ваш конкурент Олександр Аронець розповсюдив в Інтернеті інформацію, яка потім знайшла підтвердження і в реальності, що ви безкоштовно возите людей на Буковель. Це можна трактувати як підкуп виборців. Чому ви, людина, яка позиціонує себе як новий політик, дієте за старими політичними методами?
- Ваша політична сила і ви особисто у своїх перевиборчих програмах говорите, що будете повертати українців з-за кордону, які там на заробітках. Скажіть конкретно, що ви, як депутат, будете для цього робити, щоб повернути коломиян додому, де ви запропонуєте їм робоче місце і яку зарплату?
- Ви народилися у 1991 році, тобто вам зараз 27 років. В одній із ваших агітаційних газет було написано, що ви працюєте економістом із 2002 року, тобто ви написали, що почали працювати у десятирічному віці. Це дійсно так, бо віриться у це мало.
- Ви досі не подали декларацію для оприлюднення. Чому ви цього не зробили і чи можете відзвітували про свої доходи?