В Україні стартував 4G зв’язок

З 30 березня в Україні почав діяти 4G зв’язок. Ця новина викликала неабияку радість серед користувачів. То що таке 4G і чому його запуск є приводом для оптимізму – читайте далі.

1, 2, 3 та 4G – це різні покоління зв’язку й Інтернету. Відрізняються вони між собою насамперед швидкістю передачі даних. Зазначимо, що Україна у впровадженні останніх поколінь зв’язку пасе задніх. Ми одними з останніх запустили 3G і, очевидно, останніми в Європі впровадимо 4G. На сьогодні мобільного Інтернету четвертого покоління нема лише в Україні та ще деяких країнах Африки. В той час, як в 170-ти країнах світу вже ним користуються.

Головна відмінність 4G від його попередників – більша швидкість. Мінімальна швидкість Інтернету 4 покоління – 100 мегабіт за секунду, максимальна – 1 гігабіт за секунду.

Для порівняння – в 3G цей діапазон коливається від 348 кілобіт до 2 мегабіт за секунду. Відповідно, фільм у найвищій якості 1080р в 3G вантажиться 16 хвилин, а при 4G цей самий фільм завантажиться за 8 секунд.

Втім, зв’язок 4-го покоління не тільки швидший, а й дорожчий. За нього потрібно буде платити понад 100 гривень щомісяця.

Також слід зауважити, що не всі телефони та не всі сім-карти підтримують 4G.

Переважно користуватися зв’язком 4-го покоління можуть власники телефонів, вироблених після 2014 року. Також для цього потрібні спеціальні сім-картки.

Як запевняють телефонні оператори, їх можна обміняти на старі в салонах зв’язку. Для швидкої перевірки оператори запропонували комбінації, які необхідно набрати.

Для Lifecell це *455#, для Vodafone – *222#, для Kyivstar – *245*4# для перевірки SIM-картки та *245*5# для перевірки підтримки телефоном.

Також слід зазначити, що 4G зв’язок почав діяти тільки в 20 великих містах України. Це, зокрема, Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів, Запоріжжя, Вінниця, Івано-Франківськ, Суми, Полтава, Луцьк, Кропивницький, Херсон, Кривий Ріг, Чернівці, Миколаїв. В менших містах, таких як Коломия, наприклад, зв’язок 4G з’явиться дещо пізніше. Коли точно – сказати важко, але сам процес повного впровадження зв’язку 4-го покоління в Україні триватиме 4 роки.

Віктор ФІТЬО