У селі на Коломийщині батьки не пускали дітей до школи через директора. ФОТО

У селі Пилипи, яке тепер входить до Матеївецької ОТГ, навчальний процес у школі стояв на межі зриву.

Фактично, не розпочався через протест батьків.

Батьки написали заяву голові ОТГ Петрові Книшуку, в якій відмовляються відправляти своїх дітей до школи, допоки директором не буде затверджена вчителька Любов Пігуляк, котра вже рік виконує обов’язки директора.

З приводу надзвичайної ситуації відбулися великі збори селян, на яких були присутні як учителі школи, так і батьки учнів, актив села. Прибув на запрошення й Петро Книшук.

Пан Книшук настирливо попросив громаду не втягувати дітей в міжособистісні конфлікти дорослих, бо діти мусять ходити до школи.

Громада ж тримала інакшу позицію. Збори проходили на великому градусі напруги, однак до точки кипіння не дійшли.

Порозуміння наприкінці таки було досягнуто. У чому ж суть конфлікту? Почнемо здалеку.

Школа в Пилипах будувалася п’ять років тому методом народної будови. Це означає, що левову частину будівельних робіт виконували самі мешканці села.

Тому батьки учнів мають моральне право контролювати і навіть впливати на навчальний процес. І їм зовсім не байдуже, хто навчає їхніх чад і хто в школі є головним господарем, тобто директором.

П’ять років школу очолював Михайло Герман – виховник, педагог і організатор “з великої букви”, як відгукуються про нього мешканці села.

Та обставини так склалися, що чоловік вирішив спробувати щастя за кордоном. Виконуючою обов’язки директора за рекомендацією пана Германа й при абсолютній підтримці батьківського активу призначили вчительку Любов Пігуляк.

Довгий час її директором не затверджували з причин нам невідомих, і про це запитували люди на зборах селян у голови ОТГ.

Виступила сама Любов Василівна й повідомила, що відбула всі необхідні курси й виграла конкурс.

Отже ж, її автоматично мали призначити директором. Однак чомусь не призначали.

І жінка написала заяву про звільнення від обов’язків в. о. директора. Чому вона так вчинила – намагалася пояснити сама, але виглядало те пояснення досить непереконливо.

На її місце мали призначити іншу. Люди в залі не погоджувалися, люди просили її залишитися. Тертя почали заходити в глухий кут.

Складалося враження, що всі чудово знають, де дорогу перебігла чорна кішка, але публічно не висловлюються.

Та несподівано настала розв’язка: повідомили, що колишній директор Михайло Герман повертається.

Всі жадали почути думку Петра Книшука стосовно призначення “блудного директора” знову директором діючим.

На що голова ОТГ привселюдно дав згоду. Ось так зненацька вщухли емоції і публіка мирно розійшлася.

“Чорну кішку” шукати так і не почали – відпав сенс, – а дітей батьки пообіцяли негайно відправити до школи гризти науку згідно з навчальними планами.

АВТОР: Андрій МАЛАЩУК.

ФОТО: Андрій КАНЯ.