У Коломиї закатували собаку

Іванна Рибчанська, коломиянка, яка переймається долею безпритульних тварин і має вдома міні-притулок, надіслала до редакції жахливі фото закатованого собаки, якого помітила її знайома під час пошуків власного зниклого чотирилапого друга.

Дівчата одразу вирішили, що про таке мовчати не слід.

Щоб побачити все на власні очі, ми з Іванною вирушили до густозаселеного спального району “Гомін”.

Там, нижче гаражів, і помітили курінь з червоною ковдрою під кущами, залишки від багаття, їжі та алкоголю і трохи далі в кущах бідолашного собаку…

На вушці прикріплена бірочка з номером, який свідчить про його стерилізацію. А на шиї – зашморг, яким собаку прив’язали до дерева і задушили.

Біля мертвого собаки обгорілі палиці, на перших фото видно, як вони встромлені у живіт тварини…

Найбільше насторожило дівчину, що там заготовлені ще кілька таких удавок з металевого дроту. Кого вони чекають? Зроблені ці зашморги вміло, не просто абияк.
На місце події викликали наряд Коломийського відділу поліції, який, власне, й провів слідчо-оперативні дії.

У нашій розмові Іванна згадала, як її бабуся казала, що Україна буде тоді добре жити, коли добре житиме кожний собака.

Саме у цій фразі і криються основи моральних цінностей людей. Коли люди не будуть викидати собак чи котів, коли хоча б раз відвідають притулок, адже він теж не безрозмірний, як би того не хотілося.

Бездомних тварин стерилізують, міська рада долучається фінансово до цього питання, але суть не лише у стерилізації. Усій громаді потрібно докласти чимало зусиль, аби подолати цю проблему. Не труїти собак, не викидати маленьких котів як непотріб, не топити, а бути відповідальними за їхнє потомство.

Якщо ми рухаємося у європейському напрямку, то цей пункт нам не минути.

Дітей потрібно навчати змалечку, як поводитися з тваринами, і прищеплювати їм любов до навколишнього сере­довища.

Фото, на яких чітко видно закатовану собаку, не публікуємо з етичних міркувань. Всі фотографії можуть бути надати відповідних органам.

Олександра ЩЕРБАКОВА-ОЛІЙНИК