Телебачення на Прикарпатті оштрафували на 50 тисяч гривень

ДС “КП “Калуське міське телебачення” має сплатити 50 тис. гривень через невиконання упродовж двох років обов’язкової квоти інвалідів на підприємстві.

Депутати Калуської міської ради розглянули питання про внесення змін у Програму розвитку місцевого самоврядування на 2017 рік. Зокрема, що стосується державної підтримки студії “Калуське міське телебачення”, інформують “Вікна”.

Начальник відділу внутрішньої політики Калуської міської ради Тарас Нижник повідомив:

“Збільшується сума фінансової підтримки на 49 тис. гривень на виплату заборгованості по сплаті через відсутність інваліда у штаті за 2015-2016 роки”.

У депутатів виникли запитання. Зокрема, голова депутатської бюджетної комісії Юрій Тимків зауважив:

“При розгляді цього питання бюджетна комісія вирішила винести його на розгляд сесії. Не стільки через небажання виділити кошти, а для того, щоб звернути увагу керівників КП про необхідність слідкувати за цим питанням, щоб не допускати повторення у подальшому. У цій ситуації — вина директора і бухгалтера підприємства”.

Проте міський голова Ігор Матвійчук наголосив:

“Це — пряма вина бухгалтера. Тому варто було би за такі речі дати йому догану”.

Депутат Руслана Овсієнко наголосила на тому, що, виділивши кошти міському телебаченню на погашення такої заборгованості, у такий спосіб міська рада заохочуватиме інших. Вона запропонувала провести службове розслідування і стягнути кошти з винних осіб.

Депутат Володимир Тимків запропонував доручити керівникам інших КП провести моніторинг щодо виконання квот:

“Бо це не гроші керівника, а гроші громади”.

Усі КП що два роки перевіряють, зауважив Ігор Матвійчук. Але ні ТБ, ні газету не перевіряли. Тому такі речі “вилізли”. За його словами, цей штраф накладено на підприємство, а не на керівника.

А депутат Олег Нижник зауважив:

“У мене складається враження, що нашому ТБ хтось явно допомагає жити. Якщо ми не виділимо їм ці гроші, ми заберемо у них з їхніх власних коштів”.

Міський голова поставив на голосування пропозицію Руслани Овсієнко про те, щоб не виділяти підприємству кошти для сплати штрафу, зауваживши однак, що це — неправильно. Депутати пропозицію свого колеги не підтримали і виділили міській телевізії необхідні кошти. На наступній сесії директор ДС “КП “Калуське міське телебачення” має прозвітувати про використання коштів.