ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Хто і за скільки ремонтуватиме розбиту дорогу на Верещинського у Коломиї. ФОТО

Відділ управління комунальним майном Коломийської міської ради має намір укласти договір на проведення капітального ремонту вулиці Верещинського в Коломиї.

Відповідна інформація з’явилась на сайті Prozorro.У відкритих торгах взяли участь два учасники – це КП "Полігон Екологія", які запропонували 2 794 495.20 грн за свої послуги, та ПП "АРТЕМБУД", які оцінили вартість даного ремонту в 2 491 503.10 грн.

Оскільки ПП "АРТЕМБУД" запропонували меншу вартість робіт, тому саме з ними має намір укласти договір відділ управління комунальним майном Коломийської міської ради.ПП "АРТЕМБУД" зареєстроване в 2010 році в Одеській області, Любашівський район, селище міського типу Любашівка. Засновником даного підприємства є Григорян Айрапет Вардгесович, а керівником – Григорян Вардгес Айрапетович.

За даними аналітичної системи YouControl, у 2016 році ПП "АРТЕМБУД" уклало угод з державними замовниками на суму майже 10 млн грн переважно на проведення ремонтів доріг в різних громадах Київської області та на будівництво каналізаційної мережі для "Рівневодоканал". Тепер дана фірма виконуватиме роботи і в Коломиї.
Проглянувши судові справи, фігурантом яких було ПП "АРТЕМБУД", ми побачили декілька підозрілих фактів.

По-перше, наприкінці 2016 року на директора ПП "АРТЕМБУД" було складено адмін­протокол щодо заниження ним ПДВ. Директора було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч.1
КУпАП "Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків".По-друге, ПП "АРТЕМБУД" фігурує в кримінальному провадженні щодо створення незаконної транзитно-конвертаційної схеми, яка полягає у перерахуванні з рахунків підприємств реального сектору економіки Київського та інших регіонів України коштів на рахунки так званих транзитних підприємств, з метою мінімізації податкового навантаження, штучного формування податкового кредиту з ПДВ за ніби-то поставлені сільськогосподарські товари, виконані послуги.Досудовим розслідуванням встановлено, що послугами вищевказаної транзитно-конвертаційної групи в період 2014-2016 скористались ряд юридичних та фізичних осіб-підприємців реально діючого сектору економіки України, в тому числі ПП "АРТЕМБУД", яке пі­дозрюється в незаконному формуванні податкового кредиту від підприємств, що входять до складу вищевказаної транзитно-конвертаційної групи.В 2015 році ТОВ "АЛЬЯНС БУДІВЕЛЬНИКІВ УКРАЇНИ" судилось з ПП "АРТЕМБУД" про стягнення заборгованості.Наступний факт – слідчим управлінням прокуратури Київської області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом складання службовими особами Ірпінської міської ради завідомо неправдивих офіційних документів, а саме акту приймання виконаних будівельних робіт, поточного ремонту дороги, чим спричинили матеріальну шкоду державі в розмірі 200 тис.грн. Виконавцем робіт було ПП "АРТЕМБУД".Відповідно до протоколу №36 розгляду тендерних пропозицій від 12.05.2017, "учасник подав повний пакет документів, відповідає технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, відповідає кваліфікаційним критеріям, відсутні підстави для відхилення тендерної пропозиції відповідно до вимог, визначених у статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі".У статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі" справді наведені причини, з яких замовник може відмовити учаснику торгів. В тому числі, у разі, якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) (ч. 2, ст. 17 ЗУ "Про публічні закупівлі"). А також в разі, якщо службова (посадова) особа учасника, яка підписала тендерну пропозицію, була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку (п. 6, ч. 1, ст. 17 ЗУ "Про публічні закупівлі").

"У торгах виграла фірма "Артембуд". Вона подала меншу ціну за ремонт. Підстав відмовляти цій фірмі у підписанні договору немає. Фірма не пов’язана з корупційними порушеннями. Ми перевіряли по ній інформацію", – прокоментував "Дзеркалу Коломиї" заступник начальника ВУКМу Віктор Волошенюк.

Як він повідомив, вже днями мали б розпочатися ремонтні роботи дороги по вулиці Верещинського.

Фірма "Артембуд" з Одещини за майже 2,5 мільйони гривень має відремонтувати тротуари і проїжджу частину дороги, відрізком десь півкілометра.

Бюро журналістських розслідувань "Дзеркала Коломиї"

Читайте також: Ремонт ЦНАПу в Коломиї обійшовся майже у 2 мільйони гривень