ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Коломиї вшанували пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи. ФОТО

Сьогодні, у 35-ту річницю аварії на ЧАЕС, біля каплички "Чорнобильський Спас" у Коломиї вшанували пам'ять жертв катастрофи.
"В історії є події, відголосок яких відчувають століттями. Чорнобильська катастрофа - одна з таких. Її масштаби неймовірні: радіаційно забруднено 2293 населені пункти, розташовані на територіях 77 районів 12 областей. За 10 днів евакуйовано мешканців у радіусі 30 км від АЕС. Близько 600 000 людей в тій чи іншій мірі брала участь у ліквідації наслідків аварії.
Через 35 років ми всі, від малого до старого, розуміємо, що зобов'язані більше такого не допустити. Не допустити помилок, які призвели до катастрофи. Не допустити цинізму та байдужості, через які жертв стало набагато більше.
Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності тих, хто, ризикуючи своїм життям та здоров’ям, захистив людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації - пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Вони зробили подвиг в ім’я людства. Вони рятували життя кожного з нас.
Дякую Вам", - написав у фейсбук міський голова Богдан Станіславський.
Очільник міста разом з головою Коломийської РДА Любомиром Глушковим поклали квіти до пам'ятника чорнобильцям.
Опісля вручили відзнаки та грамоти ліквідаторам, які ризикували своїм життям. 
Духівництво міста відслужило панахиду.
«35 років тому «мирний атом», який був покликаний служити на користь людині, внаслідок злочинної недбалості та експериментів, вийшов з-під контролю. Внаслідок цього ми мали десятки тисяч загиблих та сотні тисяч переселенців. Люди вчилися жити заново і боротися із тими наслідками, які завдав, завдає і продовжує завдавати Чорнобиль. Сьогодні ми вшановуємо тих, кого вже немає з нами. Вони зробили все, щоб зупинити трагедію. Ми щороку зустрічаємося біля цього пам’ятного знаку, щоб ніколи не забути про цей героїчний подвиг. Нам слід робити все, щоб ніколи і ніде в світі така біда не повторилася. Ми бачимо скільки лиха вона завдала мирному населенню», - наголосив Любомир Глушков.