ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Коломиї відбулися презентація творчості та майстер-клас відомого народного майстра з Корнича Михайла Вінтонюка. ФОТО

14 травня в бібліотеці для дорослих відбулась презентація творчості та майстер-клас відомого не тільки на Коломийщині, але й в Україні та, навіть, за її межами народного майстра з села Корнич Михайла Вінтонюка.

Кушнірством він займається більше п΄яти років, але за цей порівняно невеликий час досяг значних успіхів, створив власноруч та реставрував сотні кептарів, серед яких три із фільму «Тіні забутих предків». Пан Михайло розповів, що його спонукало взятися до такої складної, і малопопулярної серед сучасної молоді справи, яка вже тепер надихає його до нових пошуків і бажання добратися до глибинних коренів цього давнього декоративно-ужиткового ремесла.


Присутні в залі бібліотеки коломияни та гості нашого міста з великим подивом та задоволенням спостерігали за показом одягнених у старовинні строї та кептарі дівчат під музичний супровід знаного коломийського скрипаля Івана Арсенича, а також за процесом виготовлення деяких деталей давніх покутських жилетів.


Нещодавно пан Михайло разом зі своєю племінницею Надією Вінтонюк заснував проект «Відродження», спрямований на те, щоб відновити та відтворити давню кушнірську справу.


Дякуємо п.Михайлу за те, що він переживає, щоб народне мистецтво не зникло, і докладає значних зусиль для його збереження.