ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

У Коломиї рятувальники ловили на приватному подвір'ї змію

17 серпня о 15.53 на вул. Храпливого у Коломиї рятувальники ДПРЧ-7 надали допомогу населенню по вилову плазуна в приватному господарстві.

Змію випустили в природне середовище.

Як повідомляли, на Прикарпатті почастішали випадки нападу змій

В Україні існує три види отруйних гадюк, а також є й інші плазуни, які розповсюджені по всій території країни. Не всі ці плазуни є отруйними, і зазвичай проявляють агресію лише в разі небезпеки.
Уберегтися від укусів можна, якщо дотримуватися простих правил:
Не торкайтесь неперевірених предметів руками.
Натрапити на небезпечних плазунів можна в лісі, парку, в полі чи на сінокосі, а то й на власному подвір’ї. Змії поширені в заболочених місцевостях, біля зарослих озер і ставків, та у горах. Плазуни є нічними тваринами, які переважно ховаються в старих пнях, під каменями або поваленими стовбурами дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися палицею.

 

Не сідайте, якщо не перевірили місце.

 

Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь куди –постукайте палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони втікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають якомога далі. Однак в спеку їхня поведінка може змінюватись, тому убезпечте себе цією простою дією.
Змії агресивні у відповідь.
Важливо пам’ятати, що змії не нападають першими, а проявляють агресію лише в разі небезпеки. Гадюки активні в денний час: як всі холоднокровні вони люблять грітися на сонці. Зазвичай люди отримують укуси, якщо випадково наступають, сідають чи лягають на плазуна. Якщо ви побачили змію, відійдіть убік без різких рухів: безпечна відстань — 1,5–2 м. Не намагайтеся зловити чи вбити змію — саме за таких причин і відбувається більшість укусів.
Одягайтесь відповідно
Підготуйтесь до походу! Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть мешкати плазуни, вдягайте одяг із цупкої тканини, високі черевики, чи кросівки.
Що робити, якщо змія вкусила?
Укус змії має важкі прояви та серйозні наслідки, які особливо тяжко проявляються у дітей, людей похилого віку та в осіб зі зниженим імунітетом.
Отрута гадюки викликає руйнування червоних кров'яних тілець крові в людському організмі. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами. Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.
В разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря. Лише професійний медик зможе надати необхідну допомогу.
Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому.
Зберігайте спокій та менше рухайтесь
Пийте багато води
Місце укусу обробіть антисептиком
Зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття
За можливості прийміть 1-2 таблетки ліків проти алергії
При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення
За можливості прикладіть до рани лід, обгорнутий в тканину
Не намагайтесь обробляти рану додатково
Не потрібно висмоктувати отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина у якої отрута опинилась у роті
Не накладайте джгут
Не припікайте рану
Не вживайте алкоголь
Найголовніша допомога для людини – медична, тому якнайшвидше доправте постраждалого в лікарню.
 Підписуйтесь на нас у FacebookТelegram та Instagram, щоб отримувати перевірені й оперативні новини.