ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Пам'ятка архітектури національного значення - церква Благовіщення у Коломиї - відтепер має нову таблицю-знак. ФОТО

27 вересня на найдавнішому коломийському храмі - церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії - замінили стару таблицю-знак на нову. До слова, стара ще містила напис "Українська Радянська Соціалістична Республіка", повідомляється на сторінці  Парафії Благовіщення. 


"У величне свято Воздвиження Чесного Хреста саме із нас, Перлини Покуття - нашої церковці, міський відділ управління культури, сектор культурної спадщини на чолі з п. Оксаною Пашник, почав заміну вивісок пам'яток архітектури державного значення!!!

Насправді, це для нас має вагоме значення, оскільки, неодноразово ми, пишучи у соціальних мережах про власні досягнення та пророблену роботу, чули докори та критику про таблиці старого зразка, які розміщені на стіні церкви та дзвіниці та на яких було зазначено «Українська Радянська Соціалістична Республіка».

Отож, Духовна Писанка Коломиї має оновлення!

Дякуємо за співпрацю та реагування на наше неодноразове прохання!" - йдеться у дописі.
Нагадаємо, кілька років тому коли комісія ЮНЕСКО вивчала дерев’яні споруди нашої області, то коломийську церкву Благовіщення не внесли до каталогу Всесвітньої культурної спадщини через її аварійний стан. Тоді настоятель храму Андрій Танасійчук звернувся до народного депутата Андрія Іванчука та заснованого ним фонду "Покуття" з проханням допомогти відновити храм. Церква була збудована без фундамента, а дерев’яні стіни прогнили. Коли майстри приступили до робіт, стало зрозуміло, що доведеться зробити набагато більше, ніж здавалося з самого початку. Тоді ж у  рамках реставрації на куполі храму встановили хрест, а також замінили більше семи тисяч ґонтин. Таким чином найдавніший коломийський храм вдалося врятувати від руйнації.