Партнерські пологи: за і проти

Партнерські пологи в сучасному світі є досить актуальними. Настає  момент, коли кожна вагітна жінка ставить собі запитання: “Чи я хочу щоб у цей важливий радісний і в той же час складний момент поруч зі мною був мій чоловік?”.

Багатьом жінкам здається, що партнерські пологи зміцнюють стосунки між подружжям, зближують і позитивно впливають на подальший догляд за дитиною. Чоловік, бачивши біль та страждання своєї жінки під час пологів, почне більше цінувати, кохати і приділяти більше часу їй та дитині.

Розглянемо дві сторони партнерських пологів.

Спершу розглянемо позитивну сторону:

– Партнерські пологи, зазвичай, проходять легше для жінки і в багатьох випадках без розривів. Згідно із статистикою, більшість жінок, які народжували зі своїми коханими чоловіками, народили самостійно, без стимуляції.

– Середньостатистична тривалість партнерських пологів зазвичай менша, ніж в жінок, які народжують без підтримки близької людини.

– Жінка почувається вільніше та спокійніше поруч з чоловіком, що покращує її взаємодію з дитиною, допомагає краще відчувати своє тіло. Таким чином, вірогідність травмування дитини під час пологів також знижується.

– Чоловіки, які свідомо пішли на такий крок, зазвичай згадують народження своєї дитини як найпрекраснішу подію в житті.

– Багато пар розповідають про покращення своїх стосунків та зміцнення сім’ї після спільного досвіду пологів.

Але потрібно зазначити і наголосити, що всі вищезазначені пункти працюють, якщо ваш чоловік сам виявляє бажання бути присутнім під час пологів.

Він усвідомлює важливість народження своєї дитини та свою роль як партнера у цьому процесі.

Ваші стосунки з чоловіком побудовані на довірі і ви почуватимете себе вільно в його присутності й не будете думати про свій зовнішній вигляд.

Ваш партнер точно знає, які функції має виконувати, адже суть партнерських пологів саме у підтримці, а не в сторонньому спостереженні. Тому ваш чоловік заздалегідь вивчає матеріали, або ж відвідує спеціальні курси разом з вами, щоб бути дійсно корисним.

Чоловік має врівноважений характер і зможе адекватно реагувати на все, що відбуватиметься з вами. Навряд чи ви зможете передбачити та продумати все детально, тому поруч має бути людина, яка б не розгубилась в екстремальній ситуації. Ще дуже важливо, щоб партнер розумів ваш стан і спокійно реагував на викиди агресії, тому що багато жінок під час пологів спрямовують свої емоції на чоловіка. Ви впевнені, що він не знепритомніє від вигляду крові, адже лікарі приділятимуть увагу вам та дитині, й ще один пацієнт буде недоречним.

Попри всі переваги, партнерські пологи підійдуть не кожній парі.

Розглянемо і негативну сторону партнерських пологів:

– Чоловік не виявляє бажання бути присутнім. У цьому випадку вам не потрібно тиснути та вмовляти. Якщо ваш коханий відчуває, що це не для нього, то варто прислухатись до нього. Можливо, він боїться вигляду крові або не впевнений, що зможе бути врівноваженим та виконувати функції партнера.

– Чоловік не цікавиться процесом вагітності, проте вирішив бути поруч, щоб довести собі та іншим, що він “чоловік”. Зазвичай така присутність на пологах більше заважає, ніж допомагає.

– Ви з чоловіком не можете бути відвертими один з одним, відчуваєте складності у стосунках, однак вирішили, що партнерські пологи змінять ситуацію. Цілком можливо. Однак, швидше за все, це будуть зміни не в кращу сторону.

Основними вимогами партнерських пологів є довіра та взаєморозуміння між партнерами. Якщо ж парі бракує цих якостей, то спільні пологи лише допоможуть це відчути. І, навпаки, якщо вагітність була свідомим кроком двох люблячих дорослих людей, то поява дитини на очах обох батьків посилить відчуття єдності.

Хорошим копромісом для багатьох пар може бути варіант, коли чоловік присутній в палаті лише під час перейм, а на початку потуг виходить за двері й продовжує чекати в коридорі. Потім лікарі покличуть тата перерізати пуповину, якщо в нього є таке бажання.

Яким би не було ваше рішення, серйозно обміркуйте його.

Усі чоловіки різні, але головний критерій оцінки “придатності” чоловіка до спільних пологів – це його особисте бажання бути присутнім.

Автор:  Світлана Дацюк,

студентка Буковинського державного медичного університету.