ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

Завдяки Асоціації міст України п’ять промад на Прикарпатті отримають понад 52 млн грн

Уряд схвалив рішення про спрямування 1,4 млрд грн на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій.

Позицію Асоціації міст України під час засідання Кабінету Міністрів України представляв виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Того ж дня завдяки налагодженій співпраці АМУ та парламентського Комітету з питань бюджету це рішення було оперативно погоджено.

Про це повідомляють в АМУ.

"Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у відповідь на запити АМУ, у виступі на Дні діалогу з владою 18 червня під час XV Українського муніципального форуму та на нараді з головами малих міст 24 червня висловлював позицію про необхідність підтримки малих міст та селищ. 4 липня АМУ зверталася до Уряду з проханням терміново розглянути питання щодо виділення 1,4 млрд грн на підтримку малих міст та селищ. Асоціація міст України вітає рішення Уряду про виділення 1,4 млрд грн на підтримку малих міст та селищ і висловлює подяку Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману”, – йдеться у повідомленні.

Прикарпатські міста районного значення Надвірна, Рожнятів, Тисмениця, Городенка і Долина завдяки цьому рішенню уряду отримають понад 52 млн грн на соціально-економічний розвиток своїх територій.

“Ці кошти будуть використані на вирішення найголовніших проблем – це інфраструктура, освіта, медицина, школи, садочки, культура, спорт. Важливо, що уряд, виділяючи кошти містам районного значення, розуміє потреби на місцях, де сьогодні важлива кожна гривня в бюджеті, – говорить виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

– Проблеми, з якими стикаються громади, є типовими для всієї області, зокрема це дороги, оновлення мережі водопостачання та водовідведення, відновлення інфраструктури. Міська рада своїм основним завданням має передовсім забезпечити комфортні умови проживання для жителів міста та туристів. Щоб створити ці умови, потрібно мати ресурси для їх забезпечення. Тому важливо, щоб кошти, які попадають в бюджет, системно кращого планування розвитку територій”.