ЧИТАЙ. ДИВИСЬ. СЛУХАЙ

logo

header-ad

За рік зарплата начальника освіти Коломиї зросла майже вдвічі, - розслідування Гапича

У 2015 році коломийська влада вирішила реформувати освіту. Виконавчий комітет коломийської міськради прийняв рішення про децентралізацію фінансування шкіл та садочків.

Від цього часу фінансово-економічними питаннями освітніх закладів займалися директори цих установ. Але вже наступного 2016 року члени виконкому міськради приймають рішення про згортання реформи та повернення до централізації освіти у сфері управління фінансами.

Така освітня реформа обійшлася коломиянам у 2016 році більше ніж у 3 млн гривень. Хто на цьому заробив "Вільне.ІНФО" писало у журналістському розслідуванні "Реформатори освіти по-коломийськи (розслідування)".

Пізніше, у 2017 році, управління освіти Коломиї вирішило провести чергову реформу – перевести котельні коломийських освітніх закладів на альтернативну енергетику. Тоді управління освіти без конкурсу віддало котельні кількох шкіл невідомій фірмі, близькій до колишніх комуністів та регіоналів.

За результатами такої реформи споживання енергоносіїв освітніми закладами не те, що би зменшилося, а, навпаки, – збільшилося в рази. У 2018 році зайві витрати бюджетних коштів по всіх загальноосвітніх закладах Коломиї – приблизно 1,50 млн грн.

Економічними питаннями у Коломиї займається перший заступник міського голови. До вересня 2018 року цю посаду займав Сергій Коцюр, політична партія “Самопоміч”. Пізніше його місце зайняв його однопартієць Володимир Григорук.

Відділ економіки, інвестиційної політики та енергозбереження, який проводить моніторинг за споживанням енергоносіїв в освітніх закладах, очолює Вікторія Образцова (партія “Самопоміч”).

Начальником управління освіти з 2016 року є Любомир Бордун. Він також є депутатом Коломийської міськради від партії "Самопоміч".

Не зважаючи на неефективність використання бюджетних коштів чиновники отримують доволі високі премії та надбавки за високі досягнення у праці.

Нагадаємо, екс-перший заступник міського голови Коломиї Сергій Коцюр за вісім місяців 2018 року отримав 188,94 тис грн заробітної плати, з яких 23,60 тис грн за високі досягнення у праці та 67,45 тис грн преміальних. Вікторія Образцова у 2018 році заробила 189,06 тис грн, з яких 45,47 тис грн надбавки за високі досягнення у праці, 37,76 тис грн премії та 19,25 тис грн матеріальна допомога.

Любомир Бордун, начальник управління освіти, у 2018 році отримав 251,71 тис грн. Щоправда, на сайті НАЗК задекларована трішки більша сума – 254,80 тис грн. Також журналістам "Вільне.ІНФО" у відповіді на інформаційний запит вказали цю ж суму. Проте, це не відповідає дійсності. У розрахунковій відомості нарахування зарплати зроблена елементарна помилка – загальна та ряд інших сум пораховані невірно.В порівнянні з минулим роком зарплата Бордуна суттєво зросла. У 2017 році він отримав 152,35 тис грн. або в середньому по 12,6 тис грн на місяць, а у 2018 році йому вже виплачували в середньому 20,9 тис грн щомісячно. Варто зазначити, що останні три місяці минулого року його зарплата становила вже 25,0 тис грн на місяць. Чистий оклад Любомира Бордуна за 2018 рік становив 65,48 тис грн. Знову ж, у розрахунковій відомості вказано 77,98 тис грн.

Щомісячна надбавка за напруженість та складність становила 3,8-5,9 тис грн., а за рік – 59,70 тис грн. Проте Любомир Бордун отримав значні річні преміальні – 94,05 тис грн. Лише протягом  жовтня-грудня 2018 року він отримував по 12,5 тис грн щомісяця. Зауважимо, що у розрахунковій відомості загальна сума преміальних вказана також не вірно і значно занижена – 84,63 тис грн.

Також Бордун торік отримав матеріальну допомогу. У липні 2018 року йому виплатили 17,51 тис грн.Виникає запитання, якщо головний бухгалтер не в змозі правильно порахувати суму у стовпчик у розрахунковій відомості по зарплаті, то як загалом проводяться розрахунку в централізованій бухгалтерії управління освіти Коломиї?

Автори: Михайло Рогів, Євген Гапич

До теми: Розслідування Гапича: зарплати топ-керівників УКГ Коломийської міськради у 2018 році.

Зарплати топ-комунальників за 2018 рік.

Зарплати топ-чиновників Департаменту соцполітики Коломиї за 2018 рік.

Зарплати топ-чиновників Коломийської міськради у 2018 році.